Jedynie prawda jest ciekawa


Nick Vujicic w Poznaniu: "Trzeba szukać Boga"

01.05.2015

Ponad 25 tys. osób z Polski i zagranicy uczestniczyło w spotkaniu 30 kwietnia z Nickiem Vujicicem, znanym australijskim niepełnosprawnym mówcą motywacyjnym, który po raz pierwszy odwiedził Polskę. Spotkanie na INEA Stadion odbyło się pod hasłem „Życie bez ograniczeń”.

− Podróżuję po całym świecie, aby szerzyć nadzieję i miłość. Ewangelizuję, bo chcę głosić moją wiarę w Chrystusa. Wierzę też w potencjał człowieka − powiedział Nick Vujicic podczas konferencji prasowej w sali konferencyjnej Lecha Poznań, która poprzedziła spotkanie na stadionie. Wyraził też nadzieję, że jego historia zainspiruje Polaków, żeby się nigdy nie poddawali, by marzyć na wielką skalę i by się przygotować do tego, by pokonać wszelkie przeciwności.

Nick jest pochodzenia serbskiego, ale urodził się w Australii, dokąd wyemigrowali jego rodzice. Ma rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowity wrodzony brak kończyn. − Kiedyś byłem dzieckiem, które nie wiedziało, co to jest nadzieja. Chodziłem do szkoły w Australii, nauczyłem się pisać stopą na klawiaturze, poszedłem na uniwersytet i ukończyłem studia handlowe o kierunku księgowość i planowanie finansów, jestem mówcą, pisarzem, mężem i ojcem dwóch synów − mówił gość z Australii. 

Wspominał, że kiedyś przeczytał o tym, że Bóg miał plan dla człowieka niewidomego. Pomyślał: skoro Bóg miał plan dla ślepca, to ma też na pewno dla człowieka bez kończyn. − Nie potrzebowałem nóg i rąk, potrzebowałem celu, moje serce potrzebowało uzdrowienia, a moja dusza potrzebowała nieba − stwierdził Vujicic. 
Zaznaczył, że aby podjąć drogę do Boga, trzeba zacząć się modlić. Przyznać, że samemu nie da się rady i poprosić Boga o pomoc. On cię nie zawiedzie. − Trzeba być pokornym. Trzeba szukać Boga i zaprosić Go do serca. On pozwoli ci dokonywać zmian dzień po dniu − podkreślił gość z Australii. 
Przyznał, że kiedy miał 10 lat, chciał popełnić samobójstwo, ale powstrzymała go miłość jego rodziców. − My, istoty ludzkie mamy wybór: poddamy się albo podejmiemy walkę. Jak udało mi się wszystko odwrócić? Dziękuję Bogu za moje życie, za moje życie − przekonywał mówca.

Następnie rozpoczęło się spotkanie na INEA Stadion. Nick Vujicic wyjechał na scenę stadionu na elektrycznym wózku. Przeniósł się na specjalny stół, po którym przez całe wystąpienie poruszał się, używając swojej stopy. 
Opowiedział historię swojego życia. − Wiele osób pytało mnie, co chcesz robić jak dorośniesz. Ostatnią rzeczą, jaką chciałem, to być samotnym człowiekiem. Myślałem, że nie ma dla mnie nadziei i że skończę jako człowiek samotny, że będę ciężarem dla moich rodziców, ale tak się nie stało − zauważył mówca.
Podkreślił, że uwielbia piłkę nożną. Wspominał, że kiedy jako 13−latek grał w piłkę z kolegą, zranił się w stopę. Potem przez trzy tygodnie leżał w szpitalu. − Po raz pierwszy poczułem się jak niepełnosprawny, ale zrozumiałem, że mogę się denerwować na to, czego nie mam, albo być wdzięcznym za to, co mam − stwierdził mówca, wywołując aplauz publiczności.

Przekonywał, że my, istoty ludzkie, mamy wybór: poddamy się albo podejmiemy walkę. Jak udało mi się wszystko odwrócić? − Nie musisz być idealną osobą, żeby znaleźć idealną miłość dla siebie. Dziękuję Bogu za moje życie − powiedział Vujicic.

Nick Vujicic urodził się 4 grudnia 1982 roku w Melbourne, w Australii jako najstarsze dziecko w serbskiej rodzinie pastora i pielęgniarki. Rodzice byli zszokowani, gdy okazało się, że nie ma obu rąk ani nóg, jedynie jedną zdeformowaną stopę. Odbierający poród lekarze byli zaskoczeni, nic bowiem nie wskazywało, że dziecko urodzi się z wadą polegającą na całkowitym braku kończyn. Choć prawo australijskie nie pozwalało Nickowi na uczestnictwo w normalnym programie nauczania, jego rodzice postarali się, by chłopiec mógł uczęszczać do szkoły ze zdrowymi dziećmi.

Od 19. roku życia, odkąd odkrył w sobie talent mówcy, podróżuje po całym świecie, spotykając się z tysiącami ludzi, pochodzących z różnych środowisk, młodzieżą, nauczycielami, przedsiębiorcami, osobami duchownymi i dając poruszające świadectwo wiary i nadziei. Pomimo swej niepełnosprawności nauczył się wykonywać wszystkie niezbędne, codzienne czynności: pisać używając palców u stopy, używać komputera, czesać się, golić, odbierać telefon, ale też jeździć na deskorolce, a nawet grać w golfa czy nurkować.

Od trzech lat jest żonaty z pełnosprawną Kanae Miyaharą. Małżeństwo ma synka, a w sierpniu spodziewa się drugiego dziecka.
Przyjazd Nicka Vujcicia do Polski zorganizowała firma Milewski&Partnerzy.


lap/KAI

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 3. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 4. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 5. 1270mmczuk 14.07.2018

  Dobiega końca proces przeciwko M. Maleńczukowi o napaść na działacza pro-life

  Przed krakowskim sądem dobiega końca proces o naruszenie nietykalności cielesnej, jaki muzykowi Maciejowi Maleńczukowi wytoczył z prywatnego oskarżenia działacz pro-life. Jak poinformował sąd na ostatniej rozprawie, wyrok może zostać ogłoszony we wtorek.

 6. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 7. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 8. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook