Jedynie prawda jest ciekawa


"Nazwisko Chełmoński nic mi nie mówi" Kompromitacja posła Nowoczesnej [WIDEO]

13.11.2017
Szlapka
"Nazwisko Chełmoński nic mi nie mówi" Kompromitacja posła Nowoczesnej [WIDEO]

Program Śledczy Anity Gargas ujawnił przesłuchanie posła Nowoczesnej w sprawie kradzieży obrazu "Gęsiarka" z Pałacu Prezydenckiego.

- Wyjdę na strasznego ignoranta, jakoś nie interesowałem się sztuką specjalnie. Poznawałem kontekst, pamiętam ważne wydarzenie jak otwarcie wystawy Malczewskiego w pałacu i na to, ok, zwróciłem uwagę. Bardzo, takie no, robiące wrażenie drugie obrazy - powiedział Szłapka
- Nazwisko Chełmoński mówi coś, czy nie mówi? - zapytała sędzia
- Nie mówi - odpowiedział. 

- Boże!!! Malczewski - duże obrazy, Chełmoński - nazwisko nic mi nie mówi... Poseł RP! Mam już dość poniedziałku - skomentował na Twitterze Sławomir Cenckiewicz

W 2015 roku portal niezalezna.pl ujawnił, że w okresie prezydentury Bronisława Komorowskiego zaginął obraz Romana Kochanowskiego - "Gęsiarka". Obraz "odnalazł się" na jednej z aukcji, gdzie został sprzedany za 10 tysięcy złotych, a następnie wrócił do Pałacu Prezydenckiego. Po publikacji portalu prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie kradzieży obrazu. Jak się okazało, jedną z dwóch osób pracujących w gabinecie w którym znajdowała się "Gęsiarka" był Adam Szłapka, wówczas ekspert w Kancelarii Prezydenta, a obecnie poseł i sekretarz generalny Nowoczesnej.

W sierpniu rozpoczął się proces Jarosława G, byłego kelnera w Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta RP, oskarżonego o kradzież obrazu. Grozi mu do 10 lat więzienia. 


kh

Warto poczytać

 1. Nowoczesnawiki 25.02.2018

  Nowoczesna się sypie? Kolejny polityk opuszcza partię

  Adam Kądziela zrezygnował z członkostwa w Nowoczesnej i funkcji przewodniczącego Forum Młodych Nowoczesnych. Jak poinformował w niedzielę PAP, na razie nie chce angażować się politycznie, lecz będzie odpowiadał za zarządzenie biurem poselskim byłego szefa partii Ryszarda Petru

 2. IPNwiki 25.02.2018

  Gigantyczna skala ataków na Polskę. "Monitorujemy tę sytuację"

  - Obecna krytyka Polaków dotycząca okresu niemieckiej okupacji i ich stosunku do Żydów jest głęboko niesprawiedliwa - ocenił wiceprezes IPN Mateusz Szpytma. "Liczba i skala ataków na Polskę stały się gigantyczne" - zaznaczył.

 3. k2norty25022018 25.02.2018

  "Nie mamy żadnego kontaktu z Denisem Urubką. Odmówił wzięcia ze sobą radiotelefonu"

  Dramatyczne wypowiedzi z wyprawy na K2. Jak poinformował kierownik narodowej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt w Karakorum K2 Krzysztof Wielicki.

 4. 1270oppos 24.02.2018

  Beata Mazurek: gdyby nie PiS i J. Kaczyński, opozycja by nie istniała

  Gdyby nie PiS i Jarosław Kaczyński opozycja - szczególnie PO - by nie istniała - oceniła w sobotę rzeczniczka PiS Beata Mazurek, po posiedzeniu Rady Krajowej Platformy. Jak podkreśliła, Polacy są dumnym narodem, a "czas klepania Polski po plecach" się skończył.

 5. nil23022018 24.02.2018

  Premier w 65. rocznicę śmierci "Nila": całe życie poświęcił walce o niepodległość Polski

  Premier Mateusz Morawiecki w 65. rocznicę zamordowania przez komunistów gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" podkreślił, że był to człowiek, który całe życie poświęcił walce o niepodległość i suwerenność Polski. "Cześć Jego Pamięci" - napisał premier na Twitterze.

 6. 1270konwencja 24.02.2018

  "PO proponuje Polakom dojrzały patriotyzm"

  Podstawowe wartości nowoczesnego konserwatyzmu: poszanowanie dla prawa, instytucji państwowych, tradycji są dziś obecne w PO, a nie w PiS - uważa lider PO Grzegorz Schetyna.

 7. KotulankaFlickr 24.02.2018

  Zmarła Agnieszka Kotulanka

  Agnieszka Sas-Uhrynowska Kotulanka zmarła 20 lutego w wieku 61 lat - podano na stronie internetowej Szkoły Filmowej w Łodzi filmpolski.pl. Nekrolog za pośrednictwem wyborczej.pl opublikowała w sobotę rodzina aktorki

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook