Jedynie prawda jest ciekawa


Nawet polityk Nowoczesnej przyznaje że pomnik smoleński powinien był powstać po katastrofie!

12.02.2018
Rabiej
Nawet polityk Nowoczesnej przyznaje że pomnik smoleński powinien był powstać po katastrofie!

Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej jest potrzebny; powinien był powstać tuż po katastrofie; źle się stało, że nie powstał - powiedział w poniedziałek polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej.

Polityk pytany w radiowej Jedynce, czy jeżeli tandem Rafał Trzaskowski (PO) - Paweł Rabiej wygra wybory samorządowe w Warszawie, to wyburzy pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej, odparł: "mam nadzieję, że nie będę tego robił". - Apelowałem w tamtym tygodniu do inicjatorów tego pomnika, (...) żeby nie eskalować tej sytuacji, żeby nie doprowadzić do tego, żeby ten pomnik, który jest potrzebny, powstał z naruszeniem prawa - dodał.

Podkreślił, że ma "dużo zastrzeżeń co do postawy władz Warszawy, zwłaszcza tuż po katastrofie". Według niego wtedy pomnik powinien powstać. "Źle się stało że nie powstał" - ocenił. - Od początku mówiłem, że on jest potrzebny, nawet często wbrew opinii członków swojej własnej partii, czy też naszych sympatyków - zaznaczył.

Jak dodał, uważa, że pomnik powinien powstać, ale potrzebne jest "odpuszczenie win po obu stronach". - Być może należy właśnie - i adresuje to do inicjatorów budowy pomnika, czyli do komitetu społecznego, (...) o to, żeby jednak siadł z władzami Warszawy - powiedział Rabiej. - Uważam, ze trzeba o tym rozmawiać - dodał.

Społeczny komitet budowy pomników smoleńskich zapowiedział w zeszłą środę, że Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. ma stanąć na obszarze zielonym między placem Piłsudskiego w Warszawie a ul. Królewską, oraz że rozpoczynają się prace nad nim. W czwartek Rada Warszawy, głosami PO, przyjęła stanowisko, w którym nie wyraża zgody na budowę pomnika smoleńskiego na pl. Piłsudskiego.

W listopadzie zeszłego roku doszło do porozumienia między PO i Nowoczensą, zgodnie z którym Rafał Trzaskowski (PO) jest kandydatem obu partii na prezydenta Warszawy, a Paweł Rabiej - na wiceprezydenta.

PAP
Fot: wpolsce.pl

Warto poczytać

 1. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 2. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 3. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 4. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 5. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 6. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 7. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 8. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook