Jedynie prawda jest ciekawa

Nauczyciele szykują się do strajku

15.10.2014

„Walcząc – co jest istotną rolą organizacji związkowej – o lepsze warunki dla nauczycieli, walczymy również o lepsze warunki do nauki dla naszych uczniów” - mówi w rozmowie z Naszym Dziennikiem Teresa Misiuk wiceprzewodnicząca Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

Nauczycielka podkreśla, że nauczyciele nie protestują tylko z myślą o sobie, ale również o uczniach:

„W ostatnim czasie warunki pracy nauczycieli uległy znacznemu pogorszeniu. Podkreślam zawsze, że warunki pracy nauczyciela są jednocześnie warunkami nauki dla ucznia” - mówi Misiuk.

Wiceprzewodnicząca nauczycielskiej „S” zaznacza również, że polscy nauczyciele są najgorzej opłacaną grupą spośród innych krajów UE:

„Bardzo ważny aspekt w kontekście akcji protestacyjnej to nasze wynagrodzenia. Jakiś czas temu w jednym z tygodników natknęłam się na informację, że według danych Powiatowego Urzędu Pracy w Warszawie oferty pracy dla osób najniżej zarabiających czekają na nauczycieli, wychowawców i sprzątaczki. To zestawienie pokazuje, na jakim poziomie znajdują się w tej chwili wynagrodzenia polskich nauczycieli” - przekonuje.

Jak mówi: nauczyciele chcą strajku, a my się do niego przygotowujemy.

„Mamy za sobą pierwsze spotkanie z panią minister, kolejne wyznaczone jest na 22 października i będziemy już poruszać na nim konkretne i szczegółowe kwestie. Mając na uwadze, że forma strajku jednodniowego jest preferowana przez nauczycieli, przygotowujemy się do niego” - czytamy w Naszym Dzienniku.

Nasz Dziennik, lz

[fot: sxc.hu]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook