Jedynie prawda jest ciekawa


Nauczyciele szykują się do strajku

15.10.2014

„Walcząc – co jest istotną rolą organizacji związkowej – o lepsze warunki dla nauczycieli, walczymy również o lepsze warunki do nauki dla naszych uczniów” - mówi w rozmowie z Naszym Dziennikiem Teresa Misiuk wiceprzewodnicząca Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

Nauczycielka podkreśla, że nauczyciele nie protestują tylko z myślą o sobie, ale również o uczniach:

„W ostatnim czasie warunki pracy nauczycieli uległy znacznemu pogorszeniu. Podkreślam zawsze, że warunki pracy nauczyciela są jednocześnie warunkami nauki dla ucznia” - mówi Misiuk.

Wiceprzewodnicząca nauczycielskiej „S” zaznacza również, że polscy nauczyciele są najgorzej opłacaną grupą spośród innych krajów UE:

„Bardzo ważny aspekt w kontekście akcji protestacyjnej to nasze wynagrodzenia. Jakiś czas temu w jednym z tygodników natknęłam się na informację, że według danych Powiatowego Urzędu Pracy w Warszawie oferty pracy dla osób najniżej zarabiających czekają na nauczycieli, wychowawców i sprzątaczki. To zestawienie pokazuje, na jakim poziomie znajdują się w tej chwili wynagrodzenia polskich nauczycieli” - przekonuje.

Jak mówi: nauczyciele chcą strajku, a my się do niego przygotowujemy.

„Mamy za sobą pierwsze spotkanie z panią minister, kolejne wyznaczone jest na 22 października i będziemy już poruszać na nim konkretne i szczegółowe kwestie. Mając na uwadze, że forma strajku jednodniowego jest preferowana przez nauczycieli, przygotowujemy się do niego” - czytamy w Naszym Dzienniku.

Nasz Dziennik, lz

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 1270HANSG 21.01.2018

  Niemiecki przedsiębiorca stanie przed sądem za znieważanie pracowników

  Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie (Pomorskie) ma ruszyć w piątek proces niemieckiego przedsiębiorcy Hansa G., oskarżonego o znieważenie pięciu pracowników swojej firmy. Cudzoziemcowi zarzucono też, że wobec jednej z pracownic stosował groźby utraty życia.

 2. 1270giertych22 21.01.2018

  Giertych będzie bronił Gawłowskiego - prawą rękę Schetyny

  Roman Giertych zapowiedział, że podejmie się obrony posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak podał Giertych poseł poprosił go o to poseł w wysłanym liście.

 3. Morawiecki20012018 21.01.2018

  Premier o zachowaniach faszystowskich: to deptanie pamięci naszych przodków

  Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki

 4. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 5. Gadowskiwiki 21.01.2018

  "Nie wybieraliśmy karierowiczów". Gadowski ostro o ostatnich decyzjach w PiS

  Ostatnie transfery do obozu Zjednoczonej Prawicy i sprawa niewyrażenia przez Senat zgody na tymczasowe aresztowanie senatora Koguta zdenerwowały Witolda Gadowskiego. - Rośnie masa dziadostwa - napisał

 6. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 7. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook