Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Nauczyciele ostrzegają: nadchodzą problemy

15.05.2012

Władze samorządowe w całej Polsce chcą w tym roku zlikwidować aż 1500 szkół. Tak wynika z zapowiedzi lokalnych władz. Środowiska oświatowe alarmują, że ta wielka liczba placówek przeznaczonych do likwidacji oznacza nie tylko ogromną marginalizację sieci szkół, ale również stratę pracy przez blisko 20 tysięcy nauczycieli.

Nauczyciele alarmują, że sytuacja skazuje ich na niepewność. Pani Agnieszka Michalska ze Szkoły Podstawowej w Łysakowie (woj. świętokrzyskie) zaznacza, w rozmowie z „Super Expressem”, że nie wie, jaka będzie jej sytuacja za kilka miesięcy. - Żyję w ciągłej niepewności, bo nie wiem, jak długo jeszcze moja szkoła będzie istnieć. Bardzo się boję zwolnienia, bo co ja wtedy zrobię?! - żali się.

W podobnej sytuacji jak pani Agnieszka, nauczycielka plastyki i muzyki, znajdują się tysiące nauczycieli w Polsce! Dlatego pracownicy oświaty wspólnie ze swoimi uczniami i ich rodzicami walczą o ocalenie szkół przed likwidacją.

Niestety dziś wydaje się to niezmiernie trudne. Władze samorządowe w wielu miejscach w Polsce nie mają pieniędzy na utrzymywanie placówek. Władze centralne nie przekazują na utrzymanie szkół odpowiednich środków. Od lat widać tendencję, by coraz więcej kompetencji przekazywać władzom lokalnym. Niestety nie idą za tym zwiększone środki na działalność. To powoduje, że samorządy muszą szukać oszczędności. Niestety robią to w najgorszym miejscu. Na oświacie, na której oszczędzać nie można.

saż
[Fot. Sxc.hu]

Warto poczytać

 1. smig111 27.03.2017

  MON analizuje oferty dostawców śmigłowców

  W postępowania na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców - poinformowało w poniedziałek MON.

 2. sasxc 27.03.2017

  Sasin o ustawie metropolitalnej: Trwają konsultacje

  Sasin był pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, co dalej z propozycją PiS w sprawie metropolii warszawskiej, w kontekście wyników referendum w Legionowie.

 3. hossnowySI 27.03.2017

  Hoss pozostanie w areszcie

  O kolejne trzy miesiące, do czerwca, przedłużył warszawski sąd areszt Arkadiuszowi Ł. ps. Hoss, który według śledczych jest liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się wyłudzaniem pieniędzy tzw. metodą na wnuczka.

 4. smoelr 27.03.2017

  Światowe laboratoria zbadają sprawę 10/04

  Sprawdź, co zmieni się w śledztwie smoleńskim. Czy będzie to przełom i poznamy prawdę, która nie będzie budzić wątpliwości?

 5. karczewskiPAP 27.03.2017

  PiS uwzględni referendum w Legionowie?

  - Na pewno jako poważni politycy weźmiemy pod uwagę wyniki referendum w Legionowie - zapowiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 6. IMG7566 27.03.2017

  ABW zatrzymała cztery osoby. Wyłudziły 21 mln zł

  Osoby podejrzewane są o udział w wyłudzeniach podatku VAT i unijnych dotacji.

 7. tusk990 27.03.2017

  Szef MSZ: Tusk wybrany ze złamaniem prawa

  Doszło do fałszerstwa. Mamy ekspertyzy, które wykazują, że Tusk został wybrany ze złamaniem prawa europejskiego- stwierdził minister Witold Waszczykowski.

 8. policjasi12345 27.03.2017

  Tragiczny wypadek na Mazowszu

  Pięć osób zginęło w wypadku drogowym w miejscowości Pawłowo w woj. mazowieckim. Bus zderzył się czołowo z ciężarówką.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook