Jedynie prawda jest ciekawa


Narodowcy ostro o mówiących o "marszu faszystów": będą pozwy

13.11.2017
MarszNiepodleglosciac
Narodowcy ostro o mówiących o "marszu faszystów": będą pozwy

Chcemy założyć sprawę tym, którzy wypowiadali się o Marszu Niepodległości jako o marszu faszystów i nazistów - powiedział w rozmowie z portalem wpolityce.pl rzecznik prasowy Marszu Niepodległości, Damian Kita.

Kita zapewnił, że zespół prawników MN pracuje już nad pozwami. - Skandaliczny był nagłówek i artykuł w Rzeczpospolitej, która określiła nas marszem faszystów. Myślę, że to też będzie bardzo poważnie rozpatrzone. Ale chodzi także o osoby, które w internecie nas oskarżały o tego typu charakter - powiedział. 

Jak wyjaśniał Kita, w przyszłym roku organizatorzy marszu dołożą wszelkich starań, aby nie dopuścić do uczestnictwa w wydarzeniu grup z transparentami nawołującymi do postaw rasistowskich. - Pojawienie się tych osób było dla nas dużym zaskoczeniem. W poprzednich marszach nie zmagaliśmy się z tego typu incydentami - przekonywał, dementując doniesienia, że transparent mówiący o "czystej krwi" znajdował się na czele Marszu Niepodległości. - Tak mogło w telewizji czy gazetach wyglądać jak czoło, ponieważ ta grupa 50- 60 osób rozstawiła się bardzo szeroko. Wizualnie stworzyli wrażenie, że jest ich o wiele więcej. Ja widziałem, co się dzieje od czoła marszu, gdzieś tak do 1/3 wstecz. Nie było ich tam - powiedział Kita. 

- Będziemy się starali jakoś ich jednak jednak wyłapać i nie wpuszczać nigdy więcej. Ale jest problem z takimi akcjami. Jeśli ktoś przychodzi incognito na marsz, ma zwinięty transparent i w środku trasy go rozwija? Nasz marsz stał się spokojny, bezpieczny. Prowokacje występują teraz trochę na innych polach - przekonywał rzecznik Marszu Niepodległości.

Nie będą to jedyne pozwy związane z odbytym w sobotę marszem. Zawiadomienie  o przestępstwie propagowania rasizmu oraz dyskryminacji podczas MN złożył dziś prezes Fundacji From the Depths, Johny Daniels. Podobne zawiadomienie przygotowała również Nowoczesna. Z kolei lider PO, Grzegorz Schetyna wezwał do delegalizacji wszystkich organizacji odpowiedzialnych za organizację Marszu Niepodległości. 

kh/wpolityce.pl

Warto poczytać

 1. Niedzielabezhandlu 23.04.2018

  Nadchodzi apokalipsa. Znany kabaret znakomicie wyśmiał panikę związaną z zakazem handlu w niedzielę [WIDEO]

  Rodziny walczące o przetrwanie. Pustka wokół centrów handlowych. Wojsko traci kontrolę, a na czarnym rynku ceny osiągają zawrotne sumy

 2. dontusk23042018 23.04.2018

  Tusk: nie odpowiadałem politycznie za projekt wizyty L. Kaczyńskiego w Katyniu

  "Politycznie nie odpowiadałem za projekt wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 r. w Katyniu"

 3. Wiezienie1 23.04.2018

  Były poseł Samoobrony rosyjsko-chińskim szpiegiem. Jest akt oskarżenia

  Mateusz P. osiągnął pokaźne korzyści majątkowe współpracując z wywiadem Rosji; pracował też na rzecz Chin - zarzuca mu prokuratura w akcie oskarżenia skierowanym do Sądu Okręgowego w Warszawie. Lider partii Zmiana jest w areszcie od maja 2016 r

 4. tusk23042018 23.04.2018

  "Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje ws. Smoleńska"

  Donald Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje jakie podejmował po katastrofie smoleńskiej; obiecywał, że państwo zrobi wszystko, by szybko i skutecznie ją wyjaśnić i tutaj skłamał - podkreślił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin

 5. duda08032018 23.04.2018

  Prezydent pod ostrzałem. Namawiają go do zmiany decyzji

  Referendum konsultacyjne ws. konstytucji to autorski pomysł prezydenta Andrzeja Dudy; wycofanie się z niego byłoby dobry krokiem - ocenił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin. Jego zdaniem referendum ma sens wtedy, gdy poddaje się pod nie "pewne gotowe propozycje"

 6. JanPawelIIwiki 23.04.2018

  Były kamerdyner Jana Pawła II przerywa milczenie

  Były kamerdyner Jana Pawła II Angelo Gugel ujawnił, że przed inauguracją pontyfikatu papież przeczytał mu przygotowaną homilię i poprosił o pomoc z włoskim akcentem. Dziennikowi "Corriere della Sera" opowiedział, że widział papieża odprawiającego egzorcyzmy

 7. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook