Jedynie prawda jest ciekawa


Narodowcy ostro o mówiących o "marszu faszystów": będą pozwy

13.11.2017
MarszNiepodleglosciac
Narodowcy ostro o mówiących o "marszu faszystów": będą pozwy

Chcemy założyć sprawę tym, którzy wypowiadali się o Marszu Niepodległości jako o marszu faszystów i nazistów - powiedział w rozmowie z portalem wpolityce.pl rzecznik prasowy Marszu Niepodległości, Damian Kita.

Kita zapewnił, że zespół prawników MN pracuje już nad pozwami. - Skandaliczny był nagłówek i artykuł w Rzeczpospolitej, która określiła nas marszem faszystów. Myślę, że to też będzie bardzo poważnie rozpatrzone. Ale chodzi także o osoby, które w internecie nas oskarżały o tego typu charakter - powiedział. 

Jak wyjaśniał Kita, w przyszłym roku organizatorzy marszu dołożą wszelkich starań, aby nie dopuścić do uczestnictwa w wydarzeniu grup z transparentami nawołującymi do postaw rasistowskich. - Pojawienie się tych osób było dla nas dużym zaskoczeniem. W poprzednich marszach nie zmagaliśmy się z tego typu incydentami - przekonywał, dementując doniesienia, że transparent mówiący o "czystej krwi" znajdował się na czele Marszu Niepodległości. - Tak mogło w telewizji czy gazetach wyglądać jak czoło, ponieważ ta grupa 50- 60 osób rozstawiła się bardzo szeroko. Wizualnie stworzyli wrażenie, że jest ich o wiele więcej. Ja widziałem, co się dzieje od czoła marszu, gdzieś tak do 1/3 wstecz. Nie było ich tam - powiedział Kita. 

- Będziemy się starali jakoś ich jednak jednak wyłapać i nie wpuszczać nigdy więcej. Ale jest problem z takimi akcjami. Jeśli ktoś przychodzi incognito na marsz, ma zwinięty transparent i w środku trasy go rozwija? Nasz marsz stał się spokojny, bezpieczny. Prowokacje występują teraz trochę na innych polach - przekonywał rzecznik Marszu Niepodległości.

Nie będą to jedyne pozwy związane z odbytym w sobotę marszem. Zawiadomienie  o przestępstwie propagowania rasizmu oraz dyskryminacji podczas MN złożył dziś prezes Fundacji From the Depths, Johny Daniels. Podobne zawiadomienie przygotowała również Nowoczesna. Z kolei lider PO, Grzegorz Schetyna wezwał do delegalizacji wszystkich organizacji odpowiedzialnych za organizację Marszu Niepodległości. 

kh/wpolityce.pl

Warto poczytać

 1. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 2. sejm180702018 18.07.2018

  Skandaliczne sceny. Tłum pod Sejmem zaatakował Kornela Morawieckiego!

  Protestujący w środę pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu

 3. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 4. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 5. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

 6. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 7. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 8. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook