Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Napieralski ma szansę na fotel szefa SLD?

16.11.2011

Grzegorz Napieralski jeździ po kraju i przekonuje kolegów, że był dobrym przywódcą - pisze "Rzeczpospolita".

Za niespełna cztery tygodnie, konwencja nadzwyczajna partii ma wybrać nowego szefa SLD. Grzegorz Napieralski, lider SLD, odwiedza wszystkie rady wojewódzkie, które zbierają się przed konwencją. Na przyszły tydzień ma zaplanowane spotkania z młodymi działaczami.

W rozmowie z kolegami Napieralski przyznaje się do błędów, ale także przypomina o udanych wyborach do europarlamentu, samorządowych i prezydenckich. Jeden z polityków z otoczenia Napieralskiego przyznaje, że stosunek do niego się zmienia. - Coraz mniej ludzi go krytykuje - twierdzi.

- Aktywność, którą wykazuje w tej chwili Grzegorz Napieralski jest pozytywna, ponieważ potrzeba analizowania tego, co się stało, to krok we właściwym kierunku - komentuja dla Stefczyk.Info była posłanka SLD Katarzyna Piekarska.

Tomasz Kalita twierdzi, że Napieralski jest zdecydowany złożyć dymisję 10 grudnia. Jednak tylko on jeździ po kraju, by zorientować się, czy ma szansę na przywódctwo. Spośród działaczy SLD nikt nie ujawnił się jeszcze jako potencjalny kandydat na  przywódcę.

- Napieralski zapowiedział, że nie zamierza się ubiegać o stanowisko szefa SLD. To była bardzo odpowiedzialna decyzja. Nie oznacza to jednak, że odejdzie w cień, bo jest osobą znaczącą i mógłby zostać np. wiceprzewodniczącym - mówi Piekarska.

mk

(fot.wikipedia.org)

Słowa kluczowe:

Napieralski

Warto poczytać

 1. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 2. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 3. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 4. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 5. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 6. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

 7. mid-16a21012stf 21.10.2016

  Sejm jednomyślnie za ochroną dzieci

  "Dobro dziecka jest wartością chronioną konstytucyjnie" – przypomniał Andrzej Dera, przedstawiając prezydencki projekt ws. zaostrzenia kar za przestępstwa wobec dzieci.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook