Jedynie prawda jest ciekawa


Napieralski ma szansę na fotel szefa SLD?

16.11.2011

Grzegorz Napieralski jeździ po kraju i przekonuje kolegów, że był dobrym przywódcą - pisze "Rzeczpospolita".

Za niespełna cztery tygodnie, konwencja nadzwyczajna partii ma wybrać nowego szefa SLD. Grzegorz Napieralski, lider SLD, odwiedza wszystkie rady wojewódzkie, które zbierają się przed konwencją. Na przyszły tydzień ma zaplanowane spotkania z młodymi działaczami.

W rozmowie z kolegami Napieralski przyznaje się do błędów, ale także przypomina o udanych wyborach do europarlamentu, samorządowych i prezydenckich. Jeden z polityków z otoczenia Napieralskiego przyznaje, że stosunek do niego się zmienia. - Coraz mniej ludzi go krytykuje - twierdzi.

- Aktywność, którą wykazuje w tej chwili Grzegorz Napieralski jest pozytywna, ponieważ potrzeba analizowania tego, co się stało, to krok we właściwym kierunku - komentuja dla Stefczyk.Info była posłanka SLD Katarzyna Piekarska.

Tomasz Kalita twierdzi, że Napieralski jest zdecydowany złożyć dymisję 10 grudnia. Jednak tylko on jeździ po kraju, by zorientować się, czy ma szansę na przywódctwo. Spośród działaczy SLD nikt nie ujawnił się jeszcze jako potencjalny kandydat na  przywódcę.

- Napieralski zapowiedział, że nie zamierza się ubiegać o stanowisko szefa SLD. To była bardzo odpowiedzialna decyzja. Nie oznacza to jednak, że odejdzie w cień, bo jest osobą znaczącą i mógłby zostać np. wiceprzewodniczącym - mówi Piekarska.

mk

(fot.wikipedia.org)

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 8. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook