Jedynie prawda jest ciekawa


Nałęcz o Tusku: Polacy oczekiwali więcej

20.02.2012

Co o spadającym poparciu dla rządu i premiera myśli prezydent? Wystarczy posłuchać jednego z jego najważniejszych doradców, prof. Tomasza Nałęcza. A ten mówi bez ogródek: Polacy oczekiwali więcej.

W rozmowie z RMF FM doradca Bronisława Komorowskiego daje do zrozumienia, że Polacy zawiedli się na Donaldzie Tusku, bo jego rząd nie zabrał się do pracy tak energicznie, jak obywatele by sobie tego życzyli.

- Myślę, że to jest pewien zawód człowiekiem, którego cenimy, od którego oczekiwaliśmy bardzo dużo i trochę się zawiedliśmy, ale moim zdaniem premier to świetnie wie. Jak patrzyłem na niego na ostatniej konferencji prasowej, jak patrzyłem na zachowanie w sprawie ACTA, to premier moim zdaniem już świetnie wie.

Jak to w przypadku środowiska Pałacu Prezydenckiego bywa, Tomasz Nałęcz z jednej strony krytykuje rząd, a z drugiej zapewnia o zrozumieniu. O Donaldzie Tusku mówi, że „nie dość stanowczo, jak oczekiwaliśmy, wziął się za tą polską stajnię Augiasza”: - Bo – moim zdaniem – przekonał nas Tusk, używając pewnego mitologicznego porównania, że tylko on może być Herkulesem polskiej sceny i że tę augiaszową kryzysową stajnię zamiecie bardzo energicznie. Patrzymy tydzień, drugi, a ta rzeka nie jest przepuszczana - mówiąc mitem o Herkulesie - przez tę stajnię kryzysową Augiasza. Ale moim zdaniem premier to już wie i to będzie ten Tusk, którego chcieliśmy widzieć w wyborach.

A jeśli tak się nie zdarzy? Prezydencki doradca nie dopuszcza takiej możliwości. Choć jednocześnie kontynuuje politykę ustawiania prezydenta w roli zatroskanego losami kraju recenzenta, który musi pilnować rządu:

- Zauważam determinację, żeby wspierać rząd, bo prezydent apelował do rządu w swoim inauguracyjnym wystąpieniu na początku kadencji o determinację, reformowanie Polski – mówi Tomasz Nałęcz.

A gdy zajdzie potrzeba reformowania rządu, głowa państwa na pewno chętnie służyć będzie pomocą.

ruk, rmf.fm

[fot. PAP / Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 2. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 3. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 4. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 5. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 6. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 7. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 8. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook