Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Nagrani opłacili się „gangowi kelnerów”?

16.02.2015

„Kilka osób zapłaciło za spokój, wykupując od szantażystów nagrania” - pisze „Fakt”.

Nagrania, które powstały w vip roomach warszawskich restauracji służyły zleceniodawcom procederu do szantażowania nagranych” - pisze dziennik „Fakt”. Dodaje, że z jego wiadomości wynika, że „kilka osób zapłaciło za spokój, wykupując od szantażystów nagrania”.

Gazeta wskazuje, że prokuratura przyznaje oficjalnie, że bada wątek szantażowania w aferze taśmowej. „Fakt” powołując się na informacje nieoficjalne pochodzące „ze źródeł zbliżonych do służb specjalnych”, pisze, że „w kilku przypadkach szantażowane osoby wykupiły obciążające je nagrania”. Jednak okazuje się, że kelnerzy mieli sporządzać kopie taśm. „To właśnie te kopie mogły zostać przez nich utopione w Wiśle” - tłumaczy „Fakt”.

Gazeta zaznacza, że kelnerzy Łukasz N. i Konrad L. mieli podsłuchać i nagrać w sumie 70 osób, ale status pokrzywdzonego ma jedynie 39 osób. Tyle zgłosiło się do prokuratury.

Jak widać sprawa afery taśmowej, mimo prób i starań, nie da się zatupać i zamieść pod dywan...

TK
[Fot. wSieci.pl]

Słowa kluczowe:

afera taśmowa

,

Polska

,

polityka

,

afera

Warto poczytać

 1. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 2. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 3. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 4. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 5. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 6. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 7. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 8. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook