Jedynie prawda jest ciekawa


Nadchodzi Zjednoczona Opozycja? Te dwie partie są coraz bliżej porozumienia

07.03.2018
Sejm06032018
Nadchodzi Zjednoczona Opozycja? Te dwie partie są coraz bliżej porozumienia

Dla mnie nie ulega żadnej wątpliwości, że bardzo wielu Polaków czeka na koalicję Nowoczesnej z Platformą Obywatelską - mówiła w środę w radiowej Trójce liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Jej zdaniem, taka koalicja byłaby sukcesem opozycji.

Lubnauer zaznaczyła, że niedługo mija 100 dni od czasu, gdy w listopadzie ub. roku zastąpiła Ryszarda Petru na stanowisku przewodniczącego Nowoczesnej. Jak podkreśliła, podstawowym zobowiązaniem było dla niej zawarcie koalicji do wyborów sejmikowych.

- W tej chwili to dogrywamy. Jesteśmy w tej chwili na tym etapie ostatnim - wskazała. - Dla mnie nie ulega żadnej wątpliwości, że bardzo wielu Polaków czeka na tę koalicję Nowoczesnej z Platformą, która byłaby rozszerzana o inne podmioty - przekonywała. Zdaniem Lubnauer, taka koalicja byłaby sukcesem opozycji.

W ocenie liderki Nowoczesnej, do wyborów samorządowych "zostało jeszcze całkiem sporo czasu". - To jest czas również na to, żeby Nowoczesna mogła uświadomić bardzo wielu Polakom, że nie ma nowoczesnej Polski bez wartości liberalnych, które reprezentuje Nowoczesna - dodała Lubnauer.

Pod koniec stycznia liderzy PO Grzegorz Schetyna i Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer poinformowali o woli zawiązania koalicji na tegoroczne wybory samorządowe, która miałaby objąć wspólne listy do sejmików województw. Oba ugrupowania planują też wystawienie wspólnych kandydatów m.in. na prezydentów miast. Jedno takie porozumienie już jest - dotyczy startu duetu Rafał Trzaskowski-Paweł Rabiej w wyborach w Warszawie. Pierwszy z nich, poseł PO jest kandydatem na prezydenta stolicy, drugi - polityk Nowoczesnej - na jego ewentualnego zastępcę w ratuszu.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

PAP
Fot: Marcin Obara/PAP

Warto poczytać

 1. 1270lubnauer 26.05.2018

  Nowoczesna zatopiona. Partia Lubnauer nie weszłaby dziś do Sejmu

  To prawdziwa klęska - Nowoczesna nie tylko jest pod progiem, ale nie zanosi się nawet na to, by w najbliższym czasie ta sytuacja mogła się zmienić. Powodów do zadowolenia nie ma też PiS, który odniósłby "pyrrusowe zwycięstwo" - wynika z sondażu Estymator dla "Do Rzeczy"

 2. NATO25052018 25.05.2018

  Redaktorzy TVN i GW na Sesji NATO pytają o... protest niepełnosprawnych! Odpowiedź przewodniczącego chyba zwaliła ich z nóg!

  Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli chyba nie tak wyobrażał sobie wizytę w Polsce, ponieważ zamiast skupić się na kwestiach obronności, polscy dziennikarze próbowali wmanewrować go w zamieszanie związane z protestem niepełnosprawnych w Sejmie

 3. LisYT5 25.05.2018

  To już nie jest inna planeta, to inna galaktyka. Ten wpis Lisa świadczy o całkowitym odlocie redaktora

 4. usa25052018 25.05.2018

  Sekretarz stanu USA boi się rosyjskiej ingerencji w wybory

  Sekretarz stanu Mike Pompeo ujawnił na spotkaniu z członkami Izby Reprezentantów, że obawia się ingerencji Rosji i innych wrogich państw w tegoroczne wybory do Kongresu.

 5. horala25052018 25.05.2018

  To, co wydarzyło się w Gdańsku nie powinno mieć miejsca w nowoczesnym mieście. "Powinno rozważyć podjęcie kroków prawnych wobec winnych awarii"

  Politycy PiS zwrócili się do prezydenta Gdyni oraz do włodarzy gmin w rejonie Zatoki Gdańskiej, aby rozpoczęli proces szacowania szkód w związku z awarią przepompowni na Ołowiance.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook