Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyński w zespole ds. katastrofy smoleńskiej

08.11.2011

W nowej kadencji Sejmu ponownie powstał zespół parlamentarny ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Pismo w tej sprawie złożył we wtorek do marszałek Sejmu Ewy Kopacz poseł PiS Antoni Macierewicz. W skład zespołu wszedł prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński nie był członkiem zespołu w poprzedniej kadencji. Zespół ds. katastrofy smoleńskiej jest pierwszym, który został powołany w Sejmie VII kadencji.

O piśmie dotyczącym powołania zespołu, do którego dołączona jest lista posłów deklarujących chęć pracy w nim, poinformował PAP jego sekretarz Bartłomiej Misiewicz. Na razie na listę wpisało się ponad 80 posłów PiS.

Posłowie PiS powołali zespół na początku lipca ub.r. W połowie czerwca 2011 r. zaprezentowali dwie części "Białej księgi" opisujące odpowiedzialność strony rosyjskiej i polskiej ws. katastrofy. Do końca obecnej kadencji Sejmu zespół nie przedstawił jednak raportu końcowego.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany w połowie września czy przed końcem kampanii wyborczej opublikowany zostanie raport ws. katastrofy smoleńskiej, przygotowywany przez parlamentarny zespół kierowany Macierewicza, powiedział: Sądzę, że nie. Mamy coraz więcej danych, ale jeszcze parę rzeczy trzeba by ostatecznie zweryfikować, a poza tym chcemy uniknąć takiego wrażenia, że będziemy to wykorzystywać w celach wyborczych.

Jarosław Kaczyński stracił w katastrofie smoleńskiej brata - prezydenta Lecha Kaczyńskiego i bratową - Marię; zginęło wówczas także 7 parlamentarzystów PiS.

PAP

[fot.arch.]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook