Jedynie prawda jest ciekawa


Na cyfrową Telewizję Trwam poczekamy

09.11.2013

Jest szansa, że Telewizja Trwa dostanie wreszcie miejsce na multipleksie, za które już dawno zapłaciła. Jak pisze „Nasz Dziennik” Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął wreszcie proces zwolnienia przez TVP miejsca na multipleksie 1 dla Telewizji Trwam.

– Dzisiaj zostało podpisane przez prezes UKE zawiadomienie o rozpoczęciu z urzędu postępowania administracyjnego w sprawie zmiany lub uchylenia decyzji rezerwacyjnej dla Telewizji Polskiej SA dotyczącej rezerwacji częstotliwości na multipleksie pierwszym – poinformował Telewizję Trwam rzecznik UKE Jacek Strzałkowski.

Jak poinformowała Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis, Fundacja złożyła do UKE dwa wnioski. Jeden o przydział częstotliwości dla Trwam na MUX-1 i drugi – o zmianę decyzji rezerwacyjnej dla TVP.

- W odpowiedzi prezes UKE poinformowała Fundację pod koniec października br., że w związku ze skomplikowanym charakterem sprawy i potrzebą przeprowadzenia nowych analiz prawnych przedłuża rozpoznanie obu wniosków do 30 listopada – powiedziała dyr. Kochanowicz-Mańk i dodała, że nie wie, na jakiej podstawie UKE uważa, iż sprawa jest „skomplikowana”.

- Nie zauważyłam, aby w teczkach dotyczących naszych wniosków pojawiły się jakieś analizy na ten temat.

Telewizja Trwam pojawi się cyfrowo po kwietniu przyszłego roku.

Slaw/ "Nasz Dziennik"

[FOTO: 

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook