Jedynie prawda jest ciekawa

Mularczyk: KE nie reagowała na inwigilację

13.01.2016

Poseł Zjednoczonej Prawicy powiedział, że jest szansa na powołanie komisji śledczej ws. podsłuchiwania dziennikarzy przez funkcjonariuszy KGP.

Poseł Zjednoczonej Prawicy Arkadiusz Mularczyk skomentował skandal w KGP związany z inwigilacją dziennikarzy przez funkcjonariuszy. Parlamentarzysta zwrócił uwagę, że organy unijne nie zabierały wtedy głosu.

„Dochodziło do inwigilacji 80 osób. I co nie ma Komisji Europejskiej w tej sprawie?” - zapytał Mularczyk.

Parlamentarzysta zapytany możliwość powołania komisji śledczej w sprawie inwigilacji, powiedział, że jest na to szansa. „Ale to jest kwestia dalsza” - podkreślił poseł Zjednoczonej Prawicy.

„Najgorsze jest to, że są przecieki i szczątkowe informacje. Powinna pojawić się publiczna informacja w tej sprawie, a osoby, które nielegalnie podsłuchiwały powinny ponieść konsekwencje” - powiedział z kolei Robert Kropiwnicki z PO.

Poseł Platformy nie omieszkał jednak, również i przy tej okazji, zaatakować Prawa i Sprawiedliwości.

„Bo to jest zawsze naganne. Nie można nielegalnie podsłuchiwać. Za to Zbigniew Ziobro cudem uniknął Trybunału Stanu” - grzmiał Kropiwnicki.

„Za to został skazany szef CBA Mariusz Kamiński. Tego standardu trzeba bezwzględnie przestrzegać” - dodał.

Wybory parlamentarne za nami, a jak widać politycy Platformy Obywatelskiej dalej specjalizują się w odwracaniu kota ogonem...

gah/tvp.info

[fot. Stefczyk.info/screenshot z materiału video TVP]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook