Jedynie prawda jest ciekawa


Mówiła że takiej dewastacji nie było nawet w czasach hitlerowskich, a teraz nieudolnie atakuje LP. Kolejna wpadka Kingi Rusin

17.01.2018
Rusin1701
Mówiła że takiej dewastacji nie było nawet w czasach hitlerowskich, a teraz nieudolnie atakuje LP. Kolejna wpadka Kingi Rusin

Tym razem prezenterka próbowała zaatakować działalność Lasów Państwowych, ale... źle przeczytała artykuł! - Nikt nie dyskredytuje jej skuteczniej niż ona sama - przekonuje Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Udostępniając link do artykułu z "Gazety Wyborczej" Rusin napisała, że "Tną na potęgę w Puszczy Kampinoskiej która jest rezerwatem przyrody!!! Leśnicy mówią o "przebudowie drzewostanu"! SERIO??? A "prosty lud" to kupi??? Bo jak wszyscy wiemy przebudowa drzewostanu polega na wycięciu pięknych, zdrowych i wartościowych (!) drzew i zasadzeniu na ich miejsce kilkucentymetrowych sadzonek. Niech się "przebudują"! A że nastąpi to za sto lat to co to obchodzi Lasy Państwowe! Liczy się przecież tylko tu i teraz i jeszcze żeby się kasa zgadzała!".

Tymczasem artykuł w gazecie nie dotyczył Puszczy Kampinoskiej, a... znajdującego się w południowej części Warszawy Lasu Kabackiego! Co więcej, las ten nie znajduje się pod zarządem Lasów Państwowych, a miasta stołecznego Warszawy. - I to jest norma w komentarzach p. Rusin o lasach jakichkolwiek - napisał na Twitterze Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Krzysztof Trębski.


Dyrektor Generalny LP odniósł się też do środowej wypowiedzi Kingi Rusin dla Wirtualnej Polski. Prezenterka tłumaczyła, że "Przychód Lasów Państwowych to jest prawie 8 miliardów złotych rocznie. Pewne teraz, w związku ze zwiększoną wycinką dużo więcej. Mają więc pieniądze na to, by opłacać boty i trolli internetowych oraz firmy PR, które będą teraz próbowały mnie zdyskredytować i ośmieszyć. Wszystko przez to, że śmiałam wsadzić kij w mrowisko i mocno namieszać w ich biznesie. Moi bliscy boją się o mnie, ale będę walczyć o nasze dobro narodowe. Nie zamierzam siedzieć cicho". 

- To jest komedia! - napisał Krzysztof Trębski. - #LasyPaństwowe nie wydały i nie zamierzają wydać złotówki na "trolli", "boty", "firmy PR" etc., żeby zdyskredytować p. Rusin (albo kogokolwiek innego). Nikt nie robi tego skuteczniej niż ona sama - dodał. 

W ubiegłym tygodniu po posiedzeniu sejmowej komisji zajmującej się zmianami w prawie łowieckim, prezenterka powiedziała wp.pl, że "Według nie mojego zdania, tylko obliczeń naukowców, taka dewastacja nie występowała nawet w trakcie okupacji hitlerowskiej. W jaki sposób to teraz naprawić?". Reakcja internautów była błyskawiczna. Na Twitterze powstał specjalny hashtag "BądźJakKinga” pod którym internauci ze sporą dawką ironii komentowali wypowiedź Rusin.

kh

Warto poczytać

 1. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 2. mieszkowski-20072018 20.07.2018

  Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

  Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

 3. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 4. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

 5. 1270primemateusz 19.07.2018

  Premier: apeluję do opozycji o zdrowy rozsądek

  Chciałbym zaapelować do opozycji, żeby bezpieczeństwo granicy zdrowego rozsądku zapanowało; żeby nie zdarzały się takie rzeczy, że jacyś awanturnicy są wwożeni na teren Sejmu w bagażnikach - mówił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

 6. gersdorf03072018 19.07.2018

  Gersdorf w liście do prezydenta: moja kadencja w SN trwa do 2020 r.; nie może zostać skrócona ustawą

  Zostałam prawidłowo powołana na stanowisko I prezes Sądu Najwyższego; zgodnie z Konstytucją moja kadencja w SN trwa do 30 kwietnia 2020 roku i nie może zostać skrócona żadną ustawą - napisała sędzia Małgorzata Gersdorf w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy.

 7. chmajwassermann18072018 19.07.2018

  Małgorzata Wassermann kontra Marek Chmaj. Pełnomocnik Rostowskiego tłumaczy się ze słynnego już zdjęcia

  Po jednej stoi gniewny, niemal czerwony z wściekłości Marek Chmaj. Obok dumna i wyprostowana Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji ds. Amber Gold.

 8. 1270tatrere 19.07.2018

  Wybierasz się na wakacje w góry? Lepiej to przeczytaj

  Na skutek ulewnych deszczy, ujęcie wody w Małem Cichem zasilające wodociąg dla wsi Poronin, zostało w czwartek zanieczyszczone. Woda nie nadaje się do spożycia. Odbudowa zniszczonego ujęcia może potrwać kilka dni.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook