Jedynie prawda jest ciekawa

Morawiecki: Dobro narodu ważniejsze od partyjnego

28.11.2015

„Prawo ma służyć nam! Dobro narodu jest ważniejsze od interesów partii politycznych” - powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Kornel Morawiecki, poseł Ruchu Kukiza.

Chciałem w swoim przemówieniu dotrzeć do polskiej duszy. Może to mi się trochę udało, bo cenię sobie przeszłość, która mnie wychowała; literaturę polską, nauczycieli — wyjaśniał były opozycjonista powody swojego emocjonalnego, tak dobrze przyjętego przez posłów i resztę Polaków przemówienia w Sejmie.

„Nie wzięliśmy się przecież z powietrza, wyrastamy na gruncie chrześcijańskim, europejskim, mamy też słowiańskie poczucie niezależności” - dodał.

„Zagraża nam egoizm, wielka pazerność, chęć użycia, brak głębszej perspektywy, że nasze życie nie kończy się tu, na ziemi. Naszym obowiązkiem jest, aby ten świat, który po nas pozostaje, zmieniał się na lepsze nie tylko wysiłkiem indywidualnym, lecz również zbiorowym Narodu” - tłumaczył były lider Solidarności Walczącej, która dała się we znaki komunistom.

Morawiecki odniósł się także do bieżących, najbardziej aktualnych wyzwań.

„Ważne, żeby nowe środki przekazu nie były wykorzystywane przez wąskie grupy, nie ogłupiały Narodu, żerując tylko na niskich instynktach poprzez reklamę, rozbudzanie konsumpcji. To jest wielki projekt, który warto rozwinąć. Trzeba w tym celu zmodyfikować prawo” - przekonywał. Polityk Ruchu Kukiza nie ukrywa, że liczy na rząd PiS:

Liczę na poprawę realnej polityki. Prezes Jarosław Kaczyński mówił, że ukróci się korupcję, że będzie większa wrażliwość na słabych, biednych. Premier Beata Szydło zapowiedziała w expose kierunek na rozwój. Mam nadzieję, że staniemy się bardziej wspólnotą biało-czerwoną, będziemy się wspierać i razem realizować wielkie cele. To jest moje marzenie polityczne.

Slaw/ „Nasz Dziennik”

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. mirzec-policja 18.01.2018

  Brudziński: rewolucja w polskiej policji będzie postępowała

  Kolejny posterunek wraca na policyjną mapę Polski. To już 72 jednostka przywrócona przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

 2. Pieczynski 18.01.2018

  Mówił że "oberwał za poglądy", tymczasem napastnik był chory psychicznie. Nowe fakty w sprawie pobicia Pieczyńskiego

  Aktor zdążył już oskarżyć o atak polską nietolerancyjność. - Z naszych ustaleń wynika, że choroba agresywnego mężczyzny objawia się w panicznym strachu przed osobami w czerwonych kurtkach - ujawnił portal wpolityce.pl

 3. IIWSwiki 18.01.2018

  "Nie ma żadnej zmiany stanowiska w sprawie reparacji"

  Nie ma żadnej zmiany stanowiska polskiego rządu ws. reparacji, dotychczas to nie rząd zajmował się tą sprawą, prace prowadził zespół parlamentarny a miały one na celu ocenę stanu prawnego - stwierdził w czwartek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 4. MariaKiszczakYT 18.01.2018

  Kiszczak wyznaje: ujawniłam teczki Wałęsy bo bałam się o życie

  - Na co miałam czekać? Bałam się o swoje życie, że stanie się ze mną to co z małżeństwem Jaroszewiczów - przekonuje Maria Kiszczak w reakcji na oskarżenia Lecha Wałęsy, że zaniesienie teczek do IPN było "prowokacją"

 5. CzarneckiThunwiki 18.01.2018

  Czarnecki: nie nazwałem Róży Thun szmalcownikiem

  Nie nazwałem europosłanki PO Róży Thun "szmalcownikiem"; nie mogę przepraszać za słowa, których nie wypowiedziałem, porównałem negatywne postawy w polskiej historii - powiedział w czwartek w Polsat News wiceprzewodniczący PE Ryszard Czarnecki (PiS)

 6. Petru18012018 18.01.2018

  Ryszard Petru wraca do łask w Nowoczesnej? "Plan Petru jest bardzo interesującą inicjatywą"

  "Plan Petru" jest potrzebny i wszyscy będziemy namawiali Ryszarda Petru, aby ten projekt został zaprezentowany pod szyldem Nowoczesnej - powiedziała w czwartek w Radiu Zet szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz

 7. Uchodzcy18012018 18.01.2018

  Minister uspokaja. Nie dojdzie do relokacji uchodźców

  Stanowisko polskiego rządu w sprawie polityki migracyjnej oraz relokacji uchodźców się nie zmienia - oświadczyła w czwartek minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa. Jej zdaniem, "pomoc na miejscu" jest najbardziej właściwa

 8. Nowogrodzka18012018 18.01.2018

  "Pokojowa" demonstracja zaatakowała siedzibę PiS

  Siedzibę Prawa i Sprawiedliwości obrzucono balonikami z farbą. To kolejny w ostatnich dniach atak na biuro poselskie. Wcześniej zdewastowano między innymi biura poselskie Krystyny Pawłowicz i Kornelii Wróblewskiej

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook