Jedynie prawda jest ciekawa


Morawiecki: Dobro narodu ważniejsze od partyjnego

28.11.2015

„Prawo ma służyć nam! Dobro narodu jest ważniejsze od interesów partii politycznych” - powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Kornel Morawiecki, poseł Ruchu Kukiza.

Chciałem w swoim przemówieniu dotrzeć do polskiej duszy. Może to mi się trochę udało, bo cenię sobie przeszłość, która mnie wychowała; literaturę polską, nauczycieli — wyjaśniał były opozycjonista powody swojego emocjonalnego, tak dobrze przyjętego przez posłów i resztę Polaków przemówienia w Sejmie.

„Nie wzięliśmy się przecież z powietrza, wyrastamy na gruncie chrześcijańskim, europejskim, mamy też słowiańskie poczucie niezależności” - dodał.

„Zagraża nam egoizm, wielka pazerność, chęć użycia, brak głębszej perspektywy, że nasze życie nie kończy się tu, na ziemi. Naszym obowiązkiem jest, aby ten świat, który po nas pozostaje, zmieniał się na lepsze nie tylko wysiłkiem indywidualnym, lecz również zbiorowym Narodu” - tłumaczył były lider Solidarności Walczącej, która dała się we znaki komunistom.

Morawiecki odniósł się także do bieżących, najbardziej aktualnych wyzwań.

„Ważne, żeby nowe środki przekazu nie były wykorzystywane przez wąskie grupy, nie ogłupiały Narodu, żerując tylko na niskich instynktach poprzez reklamę, rozbudzanie konsumpcji. To jest wielki projekt, który warto rozwinąć. Trzeba w tym celu zmodyfikować prawo” - przekonywał. Polityk Ruchu Kukiza nie ukrywa, że liczy na rząd PiS:

Liczę na poprawę realnej polityki. Prezes Jarosław Kaczyński mówił, że ukróci się korupcję, że będzie większa wrażliwość na słabych, biednych. Premier Beata Szydło zapowiedziała w expose kierunek na rozwój. Mam nadzieję, że staniemy się bardziej wspólnotą biało-czerwoną, będziemy się wspierać i razem realizować wielkie cele. To jest moje marzenie polityczne.

Slaw/ „Nasz Dziennik”

[fot. wPolityce.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook