Jedynie prawda jest ciekawa


Morawiecki desygnowany na Premiera. Prezydent przyjął dymisję Beaty Szydło

08.12.2017
Morawiecki08122017
Morawiecki desygnowany na Premiera. Prezydent przyjął dymisję Beaty Szydło

Prezydent Andrzej Duda przyjął rezygnację Premier Beaty Szydło i desygnował dotychczasowego wicepremiera Mateusza Morawieckiego na funkcję Prezesa Rady Ministrów.

Andrzej Duda przyjął dziś dymisję Premier Beaty Szydło. - Nie tylko Pani dziękuję, ale i gratuluję. To były ponad dwa lata służby dla Rzeczypospolitej - powiedział Duda.

Jak zaznaczył w swoim przemówieniu Prezydent, przez ostatnie dwa lata w Polsce wydarzyło się już wiele, ale wciąż został jeszcze cały szereg bardzo trudnych elementów do zrealizowania. Wyraził też nadzieję, że współpraca z Mateuszem Morawieckim będzie co najmniej tak samo dobra, jak z Beatą Szydło.

- Nie mam wątpliwości, że będzie Pan umiał dbać o finanse państwa, bo umiał Pan to przez ostatnie dwa lata udowodnić. Jest Pan moim premierem, będę nie tylko za Panem trzymał kciuki, ale też jestem w każdym momencie gotów do współpracy – powiedział Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił również, że już teraz prosi nowego Premiera o wsparcie i wyrozumiałość w kontaktach z ministrami, zwłaszcza z tymi z którymi ma on najwięcej do czynienia ze względu na własne konsekwencje.

- Jestem przekonany że każdy z Państwa będzie nadal działał najlepiej jak potrafi. Byliście Państwo jednym z najdłuższych rządów w historii Polski po 1989 roku – podsumował Andrzej Duda.

- Ten zaszczyt będę starał się przekuwać w rzeczywistość i chcę powiedzieć że program który realizowaliśmy będzie dla mnie drogowskazem żeby najlepiej służyć polskiemu społeczeństwu i polskim rodzinom, bo to była taka latarnia która świeci dla nas bardzo mocno i chcemy by jak najmocniej świeciła w przyszłości; służyć bezpieczeństwu Polski, bezpieczeństwu polskiej gospodarki i pozycji Polski na arenie międzynarodowej - powiedział desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki.

Morawiecki przyznał, że współpraca z Premier Beatą Szydło była dla niego zaszczytem. Jak podkreślił, chce jej podziękować za wszystko co ta zrobiła „dla biało-czerwonej drużyny”. – Rzeczywiście byliśmy drużyną i cieszę się że mogłem być częścią tej drużyny – stwierdził Morawiecki.

Do głosowania nad wotum zaufania dla nowego premiera oraz expose Mateusza Morawieckiego ma dojść we wtorek.

kh
PAP/Paweł Supernak

Warto poczytać

 1. szpital-lozka 20.06.2018

  "Ruchy antyszczepionkowe działają jak sekty, manipulując ludźmi i oszukując ich". Lekarze przestrzegają: "Rośnie liczba odmów szczepień”

  "Ruchy antyszczepionkowe działają jak sekty, manipulując ludźmi i oszukując ich"

 2. polacy19062018 19.06.2018

  "Te nasze stopery ze zdrowiem gorsze niż Glik bez barku". Ostre komentarze po porażce Polaków

  Reakcje znanych sportowców na Twitterze są bardzo krytyczne po porażce Polaków z Senegalem 1:2 w pierwszym meczu piłkarskich mistrzostw świata w Rosji.

 3. tvp19062018 19.06.2018

  Nieprawdopodobne. Mecz z Senegalem oglądało… blisko 19 milionów Polaków

  Blisko 19 milionów widzów oglądało mecz Polski z Senegalem – poinformował na Twitterze prezes TVP.

 4. tvn17062018 19.06.2018

  Co dalej z prezenterką opowiadająca o "dwóch hat-trickach" Ronaldo? Dziwne zachowanie TVN24

  Wypowiedź dziennikarki odbiła się tak szerokim echem w Internecie, iż do całej sytuacji odniosła się macierzysta stacja dziennikarki.

 5. wypadek19062018 19.06.2018

  Samochód wjechał pod pociąg. Dwie osoby nie żyją

  Dwie osoby podróżujące toyotą zginęły na miejscu po tym, jak samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 10, w Wierzawicach na Podkarpaciu.

 6. gorzelik19062018 19.06.2018

  Szef RAŚ kibicuje Niemcom na mundialu. "Nawet jeśli będą grali z Polską"

  Jerzy Gorzelik, założyciel Śląskiej Partii Regionalnej i równocześnie szef Ruchu Autonomii Śląska szokuje swoją deklaracją. Dzięki specjalnej nakładce na zdjęcie na Facebooku zapowiedział, że na mundialu w Rosji będzie kibicował Niemcom.

 7. kroplowka19062018 19.06.2018

  Nie żyje trzyletni chłopiec. Podczas zabawy zatrzasnął się w pralce

  Nie żyje trzylatek, który w poniedziałek zatrzasnął się w pralce - poinformował prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński. Śledczy będą prowadzić w tej sprawie postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook