Jedynie prawda jest ciekawa


Morawiecki buduje własną partię

19.04.2016

Kornel Morawiecki, który wystąpił z klubu Kukiz'15, zapowiedział, że tworzone przez niego koło poselskie to początek budowania nowej formacji politycznej. Miałaby to być struktura "pomiędzy PiS a dawnym obozem rządzącym". "Chciałbym, żeby ludzie, którym jest za daleko do PiS i PO, przyszli do mnie" - dodał.

"To ważne, czy uda mi się zbudować strukturę, która byłaby pomiędzy tymi dwoma ugrupowaniami - pomiędzy PiS, a dawnym obozem rządzącym. Ta struktura przydałaby się Polsce, w sensie takim bardziej ogólnym, to znaczy, żeby zaproponowała jakąś wizję, jakąś przyszłość z jednej strony, a z drugiej, żeby próbowała też łączyć społeczeństwo. Żeby ludzie, którym jest za daleko do PiS i za daleko do PO, przyszli do mnie" - mówił Morawiecki we wtorek w radiowej Jedynce.

Pytany o to, kogo zaprosiłby do swojego koła, powiedział, że zaprasza wszystkich, którzy chcieliby współpracować i myślą podobnie. Jak mówił, chodzi o myślenie "trochę bardziej solidarne, bardziej też historyczne z jednej strony, a drugiej też wychylone w przyszłość, szukające rozwiązań dla Polski, dla Europy" - kontynuował.

Na pytanie o to, kto będzie pierwszymi członkami koła poselskiego, marszałek senior odpowiedział, że, jak myśli, byłaby to Małgorzata Zwiercan i Ireneusz Zyska. Zaznaczył jednak, że "jeszcze nie rozmawiał z kolegami". "Najpierw chcę napisać zarys pewnych idei, pewne myśli programowe i dopiero wtedy prosić moich kolegów (...) czy się zgadzają z takim podejściem, czy nie" - dodał.

W planach Morawieckiego, koło poselskie miałoby być początkiem budowania nowej formacji politycznej.

Oceniając dotychczasową działalność ruchu Kukiz'15 Morawiecki powiedział, że przez pół roku ugrupowanie nie zbudowało "żadnej siły". "Nie zwróciliśmy się do ludzi, którzy nas wybierali, nie podaliśmy żadnej wizji Polski - przez taki długi okres czasu" - mówił. W opinii Morawieckiego, ruch Kukiz'15 był "bardziej ugrupowaniem dla siebie".

Morawiecki wystąpił z klubu Kukiz'15 w związku z czwartkowym głosowaniem nad wyborem prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK. Podczas tego głosowania głos w jego imieniu oddała Małgorzata Zwiercan, za co została usunięta z klubu.

ansa/PAP

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 2. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 3. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 4. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 5. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

 6. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 7. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 8. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook