Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

MON broni Bartłomieja Misiewicza

21.09.2016

Nie ma dowodów na prawdziwość tez paszkwilu wymierzonego w Bartłomieja Misiewicza. Co więcej w mediach powielane są kłamstwa mające korzenie w artykule z „Newsweeka” - poinformowała Katarzyna Jakubowska, pełniąca obowiązki rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej.

"Pan Misiewicz jest bardzo dzielnym, uczciwym człowiekiem. Dotychczas nie przedstawiono żadnych dowodów jego winy. Odwrotnie, wszyscy obecni na tym spotkaniu mówią, że te słowa nie padły. Powinni się wstydzić ci, którzy organizują na niego nagonkę" - skomentował sprawę szef MON Antoni Macierewicz.

W poniedziałek, w tygodniku „Newsweek” ukazał się artykuł, w którym autor zarzuca Bartłomiejowi Misiewiczowi, że ten proponował radnym PO w Bełchatowie przystąpienie do koalicji z PiS, sugerując, że w zamian zapewni im zatrudnienie w państwowej spółce, której prezes miał towarzyszyć mu w „werbunkowym spotkaniu”.

W spotkaniu wraz z rzecznikiem MON i jednocześnie szefem gabinetu ministra obrony Antoniego Macierewicza, uczestniczyli posłowie PiS Anna Milczanowska i Dariusz Kubiak. We wtorek wysłali oświadczenie dotyczące artykułu, twierdząc, że „podczas żadnego z tych spotkań nie miała miejsce jakakolwiek próba korupcji politycznej, a w szczególności nikt nie proponował radnym PO pracy za głosy w radzie powiatu”.

Specjalny komunikat w tej sprawie wystosowało Ministerstwo Obrony Narodowej. MON informuje, że autorzy artykułu nie przestawili dowodów na poparcie swoich doniesień.

"Radni Platformy Obywatelskiej, którzy rzekomo mieli być korumpowani, a także posłowie biorący udział w spotkaniu, publicznie w rozmowach z dziennikarzami zaprzeczają, by taka sytuacja miała miejsce".

"Podobnie nieprawdziwe są ataki skierowane przeciw podsekretarzowi stanu w MON panu Tomaszowi Szatkowskiemu, do czego przyznał się ich autor pan Jan Śpiewak" - czytamy w oświadczeniu.

W poniedziałek Bartłomiej Misiewicz zwrócił się z prośbą do ministra obrony narodowej o zawieszenie w funkcjach w MON, do której przychylił się szef resortu. Zapowiedział też, że wytoczy proces tygodnikowi „Newsweek”.

Tymczasem nazwisko byłego rzecznika MON zniknęło ze strony Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jeszcze niedawno zasiadał w radzie nadzorczej spółki. Natomiast prokuratura sprawdzi czy powołanie Misiewicza w skład rady nadzorczej tej spółki odbyło się zgodnie z prawem.

wkt/tvp.info/wPolityce.pl

[fot. PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. glinskinacmentarzuzydowskimSi 20.01.2017

  Gliński: polska kultura poniosła dotkliwą stratę przez Holocaust

  Inauguracja szlaku edukacyjnego śladem pomników nagrobnych Abrahama Ostrzega jest centralnym punktem europejskich obchodów 75. rocznicy "Akcji Reinhard" i Zagłady Żydów.

 2. mid-17120116-1 20.01.2017

  Premier po rozmowach z ministrami Kamińskim i Ziobrą

  "Dziś służby są pod kontrolą państwa i na służbie państwa i polskich obywateli. To ważne, aby Polacy czuli się bezpiecznie, a zagrożenia były eliminowane" - podkreśliła premier Szydło.

 3. mid-17117278 20.01.2017

  Kijowski: Będę kandydował na szefa KOD

  „Chcę, bo KOD potrzebuje dzisiaj doświadczonego i odpowiedzialnego przywództwa. Chcę, bo nie mogę pozwolić by „ciemna strona” była górą!”

 4. KalitaTomasz 20.01.2017

  Prezydent weźmie udział w pogrzebie T. Kality

  Prezydent Andrzej Duda w sobotę weźmie udział w pogrzebie byłego rzecznika SLD Tomasza Kality.

 5. stanislawtyszkayoutubewsensie 20.01.2017

  Tyszka chce wyjaśnień ws. Straży Marszałkowskiej

  "Będę domagał się wyjaśnień od pana marszałka, bo bardzo mnie to zaskoczyło".

 6. mid-17119263 20.01.2017

  Komendant Straży Marszałkowskiej odwołany

  „Jego funkcję pełni teraz jeden z zastępców” - poinformował Marszałek Senatu.

 7. mid-17119055 20.01.2017

  Rafalska: Zasiłki nie zastąpią dochodu

  Liczba bezrobotnych spadła, pracujemy długo i coraz wydajniej. Nie jest więc tak, że każda kobieta, która otrzymała 500+, myśli, że w domu będzie jej najlepiej - powiedziała w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 8. dwnld977028815 20.01.2017

  Szefowa KPRP: Polskę i Izrael łączy wiele

  "Wizyta na Bliskim Wschodzie w wymiarze gospodarczym jest niesłychanie istotna”.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook