Jedynie prawda jest ciekawa


MON broni Bartłomieja Misiewicza

21.09.2016

Nie ma dowodów na prawdziwość tez paszkwilu wymierzonego w Bartłomieja Misiewicza. Co więcej w mediach powielane są kłamstwa mające korzenie w artykule z „Newsweeka” - poinformowała Katarzyna Jakubowska, pełniąca obowiązki rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej.

"Pan Misiewicz jest bardzo dzielnym, uczciwym człowiekiem. Dotychczas nie przedstawiono żadnych dowodów jego winy. Odwrotnie, wszyscy obecni na tym spotkaniu mówią, że te słowa nie padły. Powinni się wstydzić ci, którzy organizują na niego nagonkę" - skomentował sprawę szef MON Antoni Macierewicz.

W poniedziałek, w tygodniku „Newsweek” ukazał się artykuł, w którym autor zarzuca Bartłomiejowi Misiewiczowi, że ten proponował radnym PO w Bełchatowie przystąpienie do koalicji z PiS, sugerując, że w zamian zapewni im zatrudnienie w państwowej spółce, której prezes miał towarzyszyć mu w „werbunkowym spotkaniu”.

W spotkaniu wraz z rzecznikiem MON i jednocześnie szefem gabinetu ministra obrony Antoniego Macierewicza, uczestniczyli posłowie PiS Anna Milczanowska i Dariusz Kubiak. We wtorek wysłali oświadczenie dotyczące artykułu, twierdząc, że „podczas żadnego z tych spotkań nie miała miejsce jakakolwiek próba korupcji politycznej, a w szczególności nikt nie proponował radnym PO pracy za głosy w radzie powiatu”.

Specjalny komunikat w tej sprawie wystosowało Ministerstwo Obrony Narodowej. MON informuje, że autorzy artykułu nie przestawili dowodów na poparcie swoich doniesień.

"Radni Platformy Obywatelskiej, którzy rzekomo mieli być korumpowani, a także posłowie biorący udział w spotkaniu, publicznie w rozmowach z dziennikarzami zaprzeczają, by taka sytuacja miała miejsce".

"Podobnie nieprawdziwe są ataki skierowane przeciw podsekretarzowi stanu w MON panu Tomaszowi Szatkowskiemu, do czego przyznał się ich autor pan Jan Śpiewak" - czytamy w oświadczeniu.

W poniedziałek Bartłomiej Misiewicz zwrócił się z prośbą do ministra obrony narodowej o zawieszenie w funkcjach w MON, do której przychylił się szef resortu. Zapowiedział też, że wytoczy proces tygodnikowi „Newsweek”.

Tymczasem nazwisko byłego rzecznika MON zniknęło ze strony Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jeszcze niedawno zasiadał w radzie nadzorczej spółki. Natomiast prokuratura sprawdzi czy powołanie Misiewicza w skład rady nadzorczej tej spółki odbyło się zgodnie z prawem.

wkt/tvp.info/wPolityce.pl

[fot. PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 2. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 3. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 4. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 5. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

 6. Kaczynski18012018 18.01.2018

  Kaczyński: nie zmieniamy stanowiska ws. reparacji

  Nie zmieniamy stanowiska w sprawie reparacji - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

 7. wellmanpiekara18012018 18.01.2018

  Szokujący wyrok. Jacek Piekara ma zapłacić pół miliona złotych za wpis w internecie

  W październiku 2016 roku na Twitterze Piekara zasugerował, iż Wellman nie grozi aborcja.

 8. mirzec-policja 18.01.2018

  Brudziński: rewolucja w polskiej policji będzie postępowała

  Kolejny posterunek wraca na policyjną mapę Polski. To już 72 jednostka przywrócona przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook