Jedynie prawda jest ciekawa


Mocne słowa Lichockiej "Media komercyjne z opozycją chcą obalić rząd"

25.07.2017

Największe media komercyjne chcą razem z opozycją obalić demokratycznie wybrany rząd - uważa posłanka PiS Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych. Jej zdaniem, media komercyjne to narzędzie walki politycznej opozycji.

Lichocka pytana we wtorek w Polskim Radiu 24, jak ocenia relacjonowanie przez polskie media protestów przeciwników reformy wymiaru sprawiedliwości powiedziała, że przez media publiczne "jest realizowane bardzo poprawnie".

Jak podkreśliła, media publiczne pokazały "różne strony konfliktu, przedstawiane są racje i jednej i drugiej strony, ta informacja jest wszechstronna". Natomiast, zdaniem Lichockiej, działanie mediów komercyjnych "to jest kolejny przykład niesłychanego łamania standardów dziennikarskich i zaangażowania się po stronie jednej strony politycznej". Według posłanki "największe media komercyjne postanowiły razem z opozycją po prostu obalić demokratycznie wybrany rząd".

- To jest zastraszające działanie, zastraszające wyborców, zwolenników rządu, przedstawiające i rządzących i ich wyborców, jako ludzi, którzy nie chcą rządzić, nie chcą być w wolnym i demokratycznym kraju, a także napędzające całą dynamikę protestu - dodała. Jej zdaniem media komercyjne "dawno wykroczyły poza obiektywizm i rzetelność relacjonowania" wydarzeń.

Lichocka oceniła, że media komercyjne to "po prostu narzędzie walki politycznej opozycji, ale także narzędzie rozpropagowywania nieprawdziwych informacji". - Nie ma żadnych granic, można wymyślić każde kłamstwo i przekazać je, jako zobiektywizowany +fakt+ i jakby nie ponosić żadnych konsekwencji - powiedziała.

Pytana o orędzia prezydenta Andrzeja Dudy oraz premier Beaty Szydło transmitowane przez telewizje w poniedziałek wieczorem Lichocka oceniła, że "bardzo dobrze, że zarówno pani premier jak i pan prezydent przedstawili Polakom swoje racje i to, jak mają zamiar działać".

Jej zdaniem orędzie premier Szydło było potrzebne, ponieważ "Polacy, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość oczekują realizacji obietnic wyborczych, a jedną z najważniejszych obietnic była reforma sądownictwa i pani premier wczoraj powiedziała "Polacy nie martwcie się, my sobie damy radę, tę reformę przeprowadzimy". - Nie odstąpimy od reformowania państwa i nie odstąpimy od reformy sądownictwa"- podkreśliła Lichocka.

PAP

Warto poczytać

 1. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 2. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

 3. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 4. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 5. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 6. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 7. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 8. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook