Jedynie prawda jest ciekawa


Mocne słowa Biniendy: na pokładzie Tupolewa doszło do eksplozji

13.02.2018
Smolenskwrakwiki
Mocne słowa Biniendy: na pokładzie Tupolewa doszło do eksplozji

Gdy na pytanie o miejsce remontu Tupolewa pada odpowiedź: „Samara”, nasi zachodni przyjaciele podnoszą do góry ręce i nie mają już żadnych pytań - przekonuje prof. Wiesław Binienda w rozmowie z portalem wpolityce.pl

Profesor zauważył, że z artykułem SkyNews sugerującym eksplozję na pokładzie prezydenckiej maszyny zapoznało się do tej pory 200 milionów osób na całym świecie. Artykuł obszernie cytował brytyjskiego badacza, Franka Taylora, który uważa że eksplozję w Tu-154 spowodował ładunek wybuchowy umieszczony na skrzydle samolotu. - Pamiętajmy jednak, że trwa wojna informacyjna. Jeśli nasi przeciwnicy dowiedzą się, że osiągnęliśmy taki sukces, na pewno będą tworzyli jakąś propagandę negatywną. Nie można się cieszyć, że już mamy sukces - powiedział, przypominając że film dokumentalny Discovery o zupełnie innym wydźwięku został dofinansowany przez Rosję kwotą 18 milionów dolarów.

- Warto również zwrócić uwagę, że brytyjska telewizja informacyjna pochyliła się nad losem rodzin ofiar i tym, jak nie przestrzegano ich praw. Wystarczy wspomnieć o tym, jak traktowano ciała osób, które zginęły. Te fakty spotykają się ze zdumieniem opinii publicznej. Ludzie nie mogą zrozumieć, jak tak można postępować w XXI w., nawet jeśli byłby to normalny wypadek samolotowy. Dodatkowo pojawia się informacja, że to nie był jednak zwykły wypadek, a do katastrofy przyczyniły się jakieś osoby trzecie, które użyły materiałów wybuchowych i zniszczyły ten samolot za pomocą eksplozji - przekonuje Binienda. Jak dodaje, wyjaśnieniem przyczyn katastrofy bardzo są zainteresowani Chińczycy, do których profesor zapraszany jest co roku żeby zdawać im relację dotyczącą postępów nad badaniem dotyczącym tego, co tak naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia. 

- Mają takiego sąsiada jak Rosja i znają go od podszewki. Oni od samego początku nie mieli wątpliwości, że w Smoleńsku doszło do zamachu - uważa Binienda.

Jak uważa profesor, na świecie nikt nie traktuje kwestii Smoleńska jako sprawy politycznej. - Zawsze jestem wysłuchiwany jako naukowiec, a nie twórca jakichś teorii. Fakt faktem, że gdy na pytanie o miejsce remontu Tupolewa pada odpowiedź: „Samara”, nasi zachodni przyjaciele podnoszą do góry ręce i nie mają już żadnych pytań. Naukowcy koncentrują się na przyczynach, na stronie technicznej, a nie na tym, kto ponosi winę - przekonuje. Jak uważa, polskie media koncentrują się na rzeczach nieistotnych, określanych przez niego jako "mgła smoleńska", w analogii do mgły która pojawiła się 10 kwietnia na lotnisku w Smoleńsku.

- Nie jest istotne czy eksplozja była na wysokości 100 czy 50 metrów. Najważniejsze jest to, że doszło do eksplozji - uważa Binienda. 

kh/wpolityce.pl
Fot: wikicommonsWarto poczytać

 1. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 2. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 3. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 4. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 5. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 6. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 7. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 8. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook