Jedynie prawda jest ciekawa

Młodzi przepisują Biblię

02.03.2012

Ponad 800 uczniów w archidiecezji przemyskiej bierze udział w akcji "Przepisz z nami Pismo św."; codziennie dołączają nowi chętni. Każdy z uczestników własnoręcznie przepisuje jeden rozdział Biblii - powiedział w piątek koordynator przedsięwzięcia ks. Andrzej Bienia. Dodał, że Biblia liczy 1328 rozdziałów i tyle osób powinno wziąć udział w akcji.

Ks. Bienia wyjaśnił, że inspiracją do przeprowadzenia tego przedsięwzięcia były słowa papieża Benedykta XVI, który przed Światowymi Dniami Młodzieży w Madrycie apelował o "umacnianie się w wierze". - Umacniać się w wierze to znaczy budować wiarę na mocnych fundamentach, a takim fundamentem dla wierzących jest Pismo święte - wyjaśnił duchowny.

Zaznaczył, że celem akcji jest zetknięcie się ze Słowem Bożym". - Rozczytanie się i zauważenie do czego Bóg wzywa każdego z nas - powiedział ks. Bienia.

W przepisywaniu Biblii biorą udział głównie uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Akcję chcą zakończyć przed tegorocznymi Spotkaniami Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w dnach 30 marca-1 kwietnia odbędą się w Łańcucie.

PAP
[fot. sxc.hu]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook