Jedynie prawda jest ciekawa

Młoda matka oddała życie za swoje dziecko

11.08.2017
polkaprzybylo11082017
Młoda matka oddała życie za swoje dziecko

Odeszła Ewa Przybyło. 25-letnia mieszkanka Dominikowic nosząc pod sercem upragnione dzieciątko, dowiedziała się, że ma nowotwór. Zrezygnowała z terapii, aby chronić życie nienarodzonego synka. Dopiero kiedy przyszedł na świat, podjęła walkę o siebie. Walczyła do samego końca... – poinformował Dobry Tygodnik Sądecki.

Ewa Przybyło o swojej chorobie dowiedziała się w grudniu 2016 roku. Diagnoza, którą usłyszała, to rdzeniak IV stopnia. Z reguły występuje u dzieci do 15 roku życia, rzadko diagnozowana jest u dorosłych. Po wstępnych badaniach kobietę poinformowano, że ze względu na rodzaj guza jedynym skutecznym leczeniem może być radioterapia głowy i kręgosłupa.

Gdyby posłuchała lekarzy i rozpoczęła radioterapię, jej 16-tygodniowe dziecko nie przyszłoby na świat. Zdecydowała się zaczekać z leczeniem.

24 kwietnia 2017 roku urodziła upragnione dziecko: – Z ogromną dumą chcemy poinformować że wczoraj (24.04.2017) o godzinie 14:34 na świat przyszedł nasz upragniony syn! 1480 g czystej miłości i szczęścia które ciężko opisać – napisała na Facebooku.

Miesiąc temu dodała na swoim profilu kolejny wpis: – (...) Teraz zaczęłam protonoterapię. Jest ciężko, ale muszę walczyć dla rodziny. Jak pomyślę, że będę długo chora to się załamuję, ale jak pomyślę o spacerze po łące z synem i mężem to od razu jest mi lepiej. Kochani walka o życie trwa!...

Niestety, zabrakło jej sił, aby wygrać ten bój. Odeszła ósmego sierpnia 2017 roku.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook