Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Mińsk Mazowiecki upamiętni Lecha Kaczyńskiego

10.03.2014

Rada Miasta Mińska Mazowieckiego przyjęła uchwałą upamiętniającą śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego popiersiem na skwerze im. R. Kaczorowskiego przy ul. Warszawskiej. Za uchwałą głosowało 10 radnych, 7 przeciwko, 2 się wstrzymało od głosu.

Uchwała powstała w wyniku inicjatywy obywatelskiej Stowarzyszenia „ABY POLSKA BYŁA POLSKĄ”, która zakładała upamiętnienie śp. prezydenta Kaczyńskiego.

Jednak od początku nie wszystko szło gładko. Burmistrz miasta Marcin Jakubowski zorganizował w tej sprawie ośmieszającą kampanię w internecie, która miała na celu udaremnienie akcji, jednak to działanie spotkało się z krytyką społeczeństwa oraz reakcją posłanki PiS Krystyny Pawłowicz.

Jak mówił podczas sesji radny PiS Michał Góras: „Mam pewność, iż ten symbol pamięci będzie widocznym świadectwem przywiązania mieszkańców Mińska Mazowieckiego do tradycji i kultywowania pamięci o wybitnych Polakach, którzy kierują się w swym życiu prywatnym i służbie publicznej uniwersalnymi wartościami – patriotyzmem, umiłowaniem wolności i walką o godność człowieka. Przyjecie uchwały upamiętniającej śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest dla nas zaszczytem”.

Budowa popiersia zostanie sfinansowana ze środków zebranych przez stowarzyszenie.

Lz

[fot: wP]

Słowa kluczowe:

Lech Kaczyński

,

Mińsk

,

pamięć

Warto poczytać

Facebook