Jedynie prawda jest ciekawa


Ministrowie na umowach śmieciowych

23.11.2011

- Trzeba mieć świadomość, że stanowisko ministra to umowa śmieciowa. Krótka i taka, którą się szybko rozwiązuje – powiedziała dziennikowi „Fakt” Jolanta Fedak.

Była minister pracy i polityki społecznej, którą zastąpił Władysław Kociniak-Kamysz, pożegnała się z ministerialnym stanowiskiem. Nie będzie jednak dzielić losu innych pozbawionych pracy pięćdziesięciolatków, których szanse na ponowne zatrudnienie są w obecnej sytuacji znikome. Jak zapewnia dziennikarzy „Faktu”, bezrobocie jej grozi.

- O pracę się nie martwię, dam sobie radę, przecież zanim objęłam stanowisko, wcześniej pracowałam.

Według informacji, do jakich dotarli dziennikarze "Faktu" Fedak może zostać nawet prezesem rolniczego ubezpieczyciela KRUS. Była minister nie komentuje jednak tej informacji. Być może sprawdza warunki umowy, by kolejny raz nie dać się zatrudnić na umowę śmieciową.

Ta ostatnia, mimo narzekań byłej minister, zapewniła jej dostatnie życie. Dziennikarze „Faktu” prześwietlili konto pani Fedak. Po czterech latach ministerialnej pensji nie jest obciążona kredytem a na koncie ma 80 tys. oszczędności. Jest też współwłaścicielką dwóch mieszkań i domu.

PiKa, źródło: Fakt

[fot. wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 2. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 3. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 4. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 5. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 6. mieszkowski-20072018 20.07.2018

  Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

  Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

 7. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook