Jedynie prawda jest ciekawa

Ministrowie na umowach śmieciowych

23.11.2011

- Trzeba mieć świadomość, że stanowisko ministra to umowa śmieciowa. Krótka i taka, którą się szybko rozwiązuje – powiedziała dziennikowi „Fakt” Jolanta Fedak.

Była minister pracy i polityki społecznej, którą zastąpił Władysław Kociniak-Kamysz, pożegnała się z ministerialnym stanowiskiem. Nie będzie jednak dzielić losu innych pozbawionych pracy pięćdziesięciolatków, których szanse na ponowne zatrudnienie są w obecnej sytuacji znikome. Jak zapewnia dziennikarzy „Faktu”, bezrobocie jej grozi.

- O pracę się nie martwię, dam sobie radę, przecież zanim objęłam stanowisko, wcześniej pracowałam.

Według informacji, do jakich dotarli dziennikarze "Faktu" Fedak może zostać nawet prezesem rolniczego ubezpieczyciela KRUS. Była minister nie komentuje jednak tej informacji. Być może sprawdza warunki umowy, by kolejny raz nie dać się zatrudnić na umowę śmieciową.

Ta ostatnia, mimo narzekań byłej minister, zapewniła jej dostatnie życie. Dziennikarze „Faktu” prześwietlili konto pani Fedak. Po czterech latach ministerialnej pensji nie jest obciążona kredytem a na koncie ma 80 tys. oszczędności. Jest też współwłaścicielką dwóch mieszkań i domu.

PiKa, źródło: Fakt

[fot. wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. 1270neumanna23 16.01.2018

  Obłuda PO nie zna granic. Neumann: lepiej żeby w ogóle nie głosowali

  Neumann: gdyby trójka wykluczonych posłów w ogóle nie zagłosowała to nie byłoby problemu Gdyby trójka wykluczonych z PO posłów w ogóle nie zagłosowała w sprawie ustawy dotyczącej aborcji, to nie byłoby problemu - powiedział we wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann.

 2. 1270sejmas 16.01.2018

  Będą wcześniejsze wybory parlamentarne?

  Nie planujemy wcześniejszych wyborów parlamentarnych - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, Zjednoczona Prawica ma w tej kadencji program do zrealizowania. Chcemy wykonać wszystko, na co się z Polakami umawialiśmy - dodał.

 3. pielgrzymka15012018 15.01.2018

  Ujawniamy prowokację na Jasnej Górze. "Obywatele RP weszli w tłum kibiców i rozwinęli transparenty”

 4. ss15012018 15.01.2018

  IPN szuka SS-manów służących w niemieckich obozach na terenie Polski. "To nie jest zamknięta sprawa"

  Prokuratorzy z IPN zwrócili się do Interpolu o pomoc w odnalezieniu ok. 1,6 tys. funkcjonariuszy SS.

 5. AbpGadecki15012018 15.01.2018

  Abp Gądecki: troska o bezpieczeństwo mniej ważna niż pomoc potrzebującym

  Troska o zachowanie własnego bezpieczeństwa nie może przeważać nad postawą, która powinna być ukierunkowana na pomoc innym osobom - powiedział w poniedziałek przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki podczas konferencji prasowej po Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy

 6. polskaanders15012018 15.01.2018

  „Niezniszczalni” chwytają za serce. Piękny spot przypominający o polskich bohaterach

  „Polskie dziedzictwo niesie ponadczasowe wartości niezłomności, odwagi i poświęcenia dla dobra innych” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

 7. Jakitweetwp 15.01.2018

  Ostre starcie Jakiego z dziennikarką WP. "Ordynarnie manipuluje, nawet sekundy nie poświęciła żeby zadzwonić"

  - Wystarczyłaby sekunda, aby do mnie zadzwonić - i pani "dziennikarka" by się dowiedziała, że pomyliła wszystkie pojęcia - przekonuje wiceminister sprawiedliwości odnosząc się do tekstu opublikowanego w Wirtualnej Polsce

 8. 15.01.2018

  Giertych wraca do prawicowych poglądów? Były lider LPR ostro skrytykował Zandberga i Nowacką

  Były wicepremier odniósł się do ostatnich protestów pod Sejmem przeciwko odrzuceniu liberalizującego przepisy aborcyjne obywatelskiego projektu "Ratujmy Kobiety"

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook