Jedynie prawda jest ciekawa

Ministra do dymisji?

18.10.2012

Za skandal na Stadionie Narodowym minister sportu Joanna Mucha powinna stracić stanowisko - uważa szef SLD Leszek Miller.

Były premier zapowiedział w "Salonie politycznym Trójki", że posłowie Sojuszu na pewno poprą wniosek o odwołanie Joanny Muchy jeśli tylko pojawi się w Sejmie. A taki wniosek zapowiedziała już "Solidarna Polska" Odpowiedzialni za całą kompromitację związaną z przesunięciem meczu z Anglią to zdaniem Millera: władze Narodowego Centrum Sportu i minister Joanna Mucha. Zdaniem Millera winy nie ponosi tu organizator meczu, czyli  PZPN.
"Rząd próbuje zrzucić winę za kompromitację ze Stadionem Narodowym na PZPN. Polacy są jednak zbyt rozgoryczeni, żeby w to uwierzyć " - mówi szef SLD Leszek Miller.
Szef SLD przypomniał też, że do tej pory nie ma protokołu końcowego odbioru Stadionu Narodowego przez inwestora. Zdaniem Millera, nie można mówić o odpowiedzialności PZPN.  "W betonie pod murawą są zainstalowane kanały odprowadzające wodę, nie ma jednak odpowiedniej warstwy materiału koniecznego do drenażu i odprowadzenia wody" - mówił szef SLD.
W jego opinii, szefowie spółki Narodowe Centrum Sportu chcieli zaoszczędzić i zrezygnowali z instalacji odpowiedniej warstwy drenażowej. -"W tej sytuacji powinni jednak zadbać o zamknięcie dachu - zwrócił uwagę szef SLD.

ansa/polskieradio.pl

[fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook