Jedynie prawda jest ciekawa


Szczerski na początku lutego uda się do Waszyngtonu

22.01.2017

- Z początkiem lutego w imieniu prezydenta jadę do Waszyngtonu - poinformował w niedzielę prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

- Z początkiem lutego w imieniu prezydenta jadę do Waszyngtonu - poinformował w niedzielę prezydencki minister Krzysztof Szczerski. W najbliższym czasie w zasadzie każdego tygodnia będzie jakaś delegacja z Polski w Waszyngtonie - dodał.

Minister na antenie TVP Info komentował politykę nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. "My oczywiście mówimy: Poland first. Polska przede wszystkim, dla nas Polska jest najważniejsza. On [Trump] mówi: America first. To nasze "Polska przede wszystkim" z jego "America first" muszą się spotkać na gruncie wspólnych interesów. To jest strategia na najbliższy czas" - powiedział.

"Dlatego w najbliższych tygodniach, w zasadzie każdego tygodnia będzie jakaś delegacja z Polski w Waszyngtonie. Ja jadę też z początkiem lutego w imieniu pana prezydenta" – poinformował Szczerski.

Szczerski stwierdził również, że błędne jest dążenie do tego, aby Europa się skonsolidowała w kontrze do Ameryki Trumpa. Podkreślił, że Unia Europejska musi być euroatlantycka.

– To przejście z dyplomacji misjonarskiej na twardą dyplomację interesów. Naszym zadaniem jest pokazać, że nasze interesy są zbieżne. To kolejna odsłona tego samego scenariusza, że polityka z poziomu establiszmentu wraca do poziomu powszechnego. Absolutnym błędem jest wyciąganie wniosku, że Europa ma się skonsolidować w kontrze do Ameryki Trumpa, Unia musi być euroatlantycka. Polska musi budować atlantyckie więzi, bo to sprawa naszego bezpieczeństwa. Pojawia się próba wciągnięcia nas w absurdalny spór – mówił w TVP Info Krzysztof Szczerski.

Donald Trump w piątek został uroczyście zaprzysiężony na 45. prezydenta USA.

[fot. Fratria]

(PAP)/300polityka.pl/TVP Info/ems

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook