Jedynie prawda jest ciekawa


Minister rolnictwa: Pokażę prawdziwe oblicze PSL

28.06.2017

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel powiedział, że jego resort złożył kilkadziesiąt doniesień do organów ścigania, które pokażą "prawdziwe oblicze PSL". Minister mówił też o sprawie likwidacji korupcji w administracji publicznej czy też o takich działaniach, które doprowadzały do tego, że majątek Skarbu Państwa był przenoszony na osoby fizyczne. Jurgiel zareagował tak na wniosek opozycyjnego PSL o odwołanie z funkcji ministra rolnictwa.

Jednym z przykładów nadużyć poprzedników, wskazanych przez obecnego szefa resortu rolnictwa, jest sprawa wyłudzenia ponad 30 mln zł VAT-u przez jedną ze spółek, która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Zamieszane są w tę sprawę miały być osoby powołane przez ministra z PSL.

Zdaniem ministra, działania resoru rolnictwa pod jego kierownictwem doprowadziły do stabilizacji sytuacji na rynkach rolnych, a opłacalność produkcji poprawiła się. Jak mówił, za rządów PSL mleko kosztowało 70-90 groszy za litr, teraz średnio kosztuje 1,5 zł za litr, a cena żywca jest na poziomie 6 zł/kg, podczas gdy wówczas było to 3,5 zł/kg.

Według Jurgiela, działania podejmowane przez resort są doceniane przez rolników. "Ostatnio miałem bardzo wiele spotkań z rolnikami i nie widziałem, by mieli oni pretensje do ministra rolnictwa, że sprawy są źle prowadzone" - powiedział.

Przypomniał również, że zatrzymana została spekulacja ziemią orną. "Jeżeli PiS będzie rządził w następnych latach, to ziemia będzie dalej służyła polskim rolnikom" - podkreśli.

PSL mówi o izolacji Polski na arenie międzynarodowej, a tymczasem mamy porozumienie w ramach Trójkąta Weimarskiego, zostało podpisanych kilka stanowisk z Grupą Wyszehradzką - wyliczał szef resortu rolnictwa.

Stwierdził, że wniosek o wotum nieufności wobec niego to sprawa polityczna. "Jestem spokojny o ocenę rolników, wyborców - bo to jest najważniejsze. (...) Ocena wniosku należy do Sejmu, ale wierzą w to, że będzie ona dla mnie pozytywna" - powiedział Jurgiel.

PAP/MBB

Fot. PAP/Waldemar Deska

Warto poczytać

 1. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 2. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 3. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 4. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 5. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 6. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 7. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 8. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook