Jedynie prawda jest ciekawa


Minister rolnictwa: Pokażę prawdziwe oblicze PSL

28.06.2017

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel powiedział, że jego resort złożył kilkadziesiąt doniesień do organów ścigania, które pokażą "prawdziwe oblicze PSL". Minister mówił też o sprawie likwidacji korupcji w administracji publicznej czy też o takich działaniach, które doprowadzały do tego, że majątek Skarbu Państwa był przenoszony na osoby fizyczne. Jurgiel zareagował tak na wniosek opozycyjnego PSL o odwołanie z funkcji ministra rolnictwa.

Jednym z przykładów nadużyć poprzedników, wskazanych przez obecnego szefa resortu rolnictwa, jest sprawa wyłudzenia ponad 30 mln zł VAT-u przez jedną ze spółek, która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Zamieszane są w tę sprawę miały być osoby powołane przez ministra z PSL.

Zdaniem ministra, działania resoru rolnictwa pod jego kierownictwem doprowadziły do stabilizacji sytuacji na rynkach rolnych, a opłacalność produkcji poprawiła się. Jak mówił, za rządów PSL mleko kosztowało 70-90 groszy za litr, teraz średnio kosztuje 1,5 zł za litr, a cena żywca jest na poziomie 6 zł/kg, podczas gdy wówczas było to 3,5 zł/kg.

Według Jurgiela, działania podejmowane przez resort są doceniane przez rolników. "Ostatnio miałem bardzo wiele spotkań z rolnikami i nie widziałem, by mieli oni pretensje do ministra rolnictwa, że sprawy są źle prowadzone" - powiedział.

Przypomniał również, że zatrzymana została spekulacja ziemią orną. "Jeżeli PiS będzie rządził w następnych latach, to ziemia będzie dalej służyła polskim rolnikom" - podkreśli.

PSL mówi o izolacji Polski na arenie międzynarodowej, a tymczasem mamy porozumienie w ramach Trójkąta Weimarskiego, zostało podpisanych kilka stanowisk z Grupą Wyszehradzką - wyliczał szef resortu rolnictwa.

Stwierdził, że wniosek o wotum nieufności wobec niego to sprawa polityczna. "Jestem spokojny o ocenę rolników, wyborców - bo to jest najważniejsze. (...) Ocena wniosku należy do Sejmu, ale wierzą w to, że będzie ona dla mnie pozytywna" - powiedział Jurgiel.

PAP/MBB

Fot. PAP/Waldemar Deska

Warto poczytać

 1. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 2. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 3. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 4. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

 5. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 6. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 7. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook