Jedynie prawda jest ciekawa


Minister Macierewicz: Polska powstaje, jest nowa armia

24.12.2016

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz złożył życzenia świąteczne wszystkim żołnierzom.-Panowie generałowie, panie i panowie oficerowie, żołnierze. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, z okazji Narodzenia Pańskiego życzę wam dobrych, spokojnych, rodzinnych Świąt. W spokoju, w domu, a także wszędzie tam, gdzie jesteście na misjach, na służbie. Wszędzie, gdzie postawiła was Rzeczpospolita- powiedział Antoni Macierewicz.  

Minister podkreślił, że dla żołnierzy ważne pozostanie zawsze hasło, które towarzyszyło narodzinom państwa polskiego 1050 lat temu: Bóg, Honor i Ojczyzna.-Często to hasło bywa rozumiane dość stereotypowo, płasko, jako jedno z wielu sformułowań nic z sobą nie niosących. Ale dla tych wszystkich, którzy codziennie muszą zastanawiać się czy przeżyję  dzień dzisiejszy, czy sprostam tym wszystkim wymaganiom, które na siebie nałożyłem i które na mnie nałożyła ojczyzna konieczności walki zbrojnej, te hasła nie są banałem- zauważył szef MON.

-Gdy życzę wam dzisiaj dobrych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia to przywołuję całą wielką polską tradycję wojskową. Ale także to wszystko dobre, co się stało w ciągu ostatniego roku. Nowy kształt polskiej armii, nowe szanse, jakie stanęły przed każdym żołnierzem zawodowym, ale także przed żołnierzami obrony terytorialnej. Także przed tymi żołnierzami, którzy tworzą wojska cybernetyczne i także przed polskim przemysłem zbrojeniowym, który tak wiele wniósł nowego modernizując polską armię w tym roku- dodał Macierewicz.

Minister stwierdził, że nowa armia, nowi żołnierze, często także nowi dowódcy wlewają nową  w życie Polski. Dodał, że to właśnie żołnierze są nosicielami tej nadziei, dając gwarancję polskiej niepodległości. -Pamiętajcie o tym także wtedy, gdy będziecie witali naszych sojuszników na naszych granicach. Polska wstaje, jest nowa, armia jest nowa i nadzieja jest nowa. Pamiętajcie o tym, gdy będziecie dzielili się opłatkiem z najbliższymi. I ja to dzisiaj robię życząc wam wszystkiego najlepszego, błogosławionego Nowego Roku, dobrych, wesołych Świąt dla was i dla waszych rodzin- życzył minister obrony.

fot.[MON]pc/MON

Warto poczytać

 1. 1270jarrekk 20.05.2018

  Posłanka PiS zdradza: „Projekt ustawy o dekoncentracji mediów jest gotowy”

  "Jest więc pytanie, w którym momencie ruszyć z tą armatą i to jest pytanie do Jarosława Kaczyńskiego"

 2. morawiecki20052018 20.05.2018

  Skandaliczna sytuacja w Gdańsku. Totalni przerwali spotkanie premiera Morawieckiego!

  Grupa zadymiarzy KOD-u w agresywny sposób przerwała dziś spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim.

 3. pope20052018 20.05.2018

  Polski duchowny oddał mieszkanie rodzinie uchodźców z Syrii. Otrzyma godność kardynała od papieża

  Oddał służbowe mieszkanie rodzinie uchodźców z Syrii i zamieszkał w biurze, zimą roznosi śpiwory i ciepłe jedzenie bezdomnym koło bazyliki św. Piotra.

 4. Woronicza17a 20.05.2018

  Puste fotele totalnej opozycji w Woronicza 17. Boją się kolejnego skandalu z Gawłowskim?

  Andrzej Halicki (PO), Urszula Pasławska (PSL-UED) i Mirosław Suchoń (Nowoczesna) nie wzięli udziału w niedzielnym programie "Woronicza 17" w TVP Info. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej podkreślali, że audycja jest stronnicza, manipuluje informacjami i pomija ważne tematy

 5. DarMlodziezy20052018 20.05.2018

  Wzruszający widok w Gdyni. "Dar Młodzieży" wypływa w Rejs Niepodległości

  W południe w Gdyni, z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego, rozpoczęła się uroczystość przed wypłynięciem "Daru Młodzieży" w Rejs Niepodległości

 6. ObywateleRP20052018 20.05.2018

  Obywatele RP w znów w akcji. Tak wykorzystują niepełnosprawnych podczas protestu [WIDEO]

  Powoli opadają maski pod protestem niepełnosprawnych. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, że jest on w coraz większym stopniu wykorzystywany do walki z obecnym rządem? Zamieszczone na Twitterze nagranie spod Sejmu w dużym stopniu je rozwiewa

 7. 1270bettysz 19.05.2018

  Szydło: mamy jedną Polskę, która jest naszym wspólnym domem

  Możemy różnić się zdaniami, ale mamy jedną Polskę, która jest naszym wspólnym domem i musimy mieć poczucie, że jesteśmy u siebie - powiedziała wicepremier Beata Szydło, która w sobotę spotkała się z mieszkańcami Świątnik Górnych (Małopolskie).

Wiadomości ze świata

więcej
CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook