Jedynie prawda jest ciekawa


Miller żartowniś. „Ogórek mądrzejsza od generałów NATO”

26.03.2015

SLD zapewnia, że ze strony Rosji nic nam nie grozi i zachęca, by normalizować stosunki z tym krajem. Miłość do wschodnich protektorów w postkomunie wciąż żywa...

Szef SLD Leszek Miller postanowił przekonywać do kandydatury Magdaleny Ogórek. Robił to w dość zaskakujący sposób. „Ogórek mądrzejsza od generałów NATO” - tłumaczy Miller.

Szef SLD stwierdził, że kandydatka SLD na prezydenta ma rację mówiąc, że nie grozi nam żadne zagrożenie ze strony Federacji Rosyjskiej i należy normalizować stosunki z tym krajem. Jak ocenił, Magdalena Ogórek jest w tej kwestii mądrzejsza od generałów NATO, którzy przed wojną ostrzegają. Jak widać miłość Sojuszu do mocarstwa ze Wschodu nie przeminęła...

Miller bez cienia zawahania przekonuje, że Rosja jest zwykłym partnerem politycznym dla Polski. „Strach przed czołgami wywołują polscy politycy, którzy uznali, że to dobry sposób na kampanię wyborczą. Za chwilę Polska stanie się przedmiotem najazdu, ale my, Platforma, obronimy was. PiS zresztą robi tak samo, bo obie partie uznały, że wywoływanie strachu przed wojną jest dobrym pomysłem na rządzenie” – ocenił Miller. I dodał, że „Polska jest bezpieczna, żadnej wojny nie będzie”. Skąd to wie, nie tłumaczył.

Polityk pytany, czy fakt rozlokowania przez Rosję rakiet Iskander w obwodzie kaliningradzkim nie jest realnym zagrożeniem, odpowiedział, że "iskandery to są kolejne ćwiczenia, których w historii naszych stosunków było bardzo dużo".

„Ci, którzy uważają, że za chwile zjawią się tu rosyjskie czołgi, dezawuują NATO. A NATO to jest najbardziej skuteczna formacja odstraszająca przed jakąkolwiek agresją” – stwierdził.

Zapewne postawa Leszka Millera na Kremlu jest dobrze oceniana.

TK
[Fot. wPolityce.pl/ansa]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook