Jedynie prawda jest ciekawa

Milion na promocję w ostatniej chwili

20.07.2012

„Rzeczpospolita” pisze o zaplanowaniu przez Marka Sawickiego kolejnej kampanii promującą samego siebie. Pretekstem miała być reklama rolnictwa ekologicznego. Jego resort, dwa dni temu, gdy minister podawał się do dymisji, podpisał umowę na akcję reklamową. Koszt – milion złotych.

Chodzi o przetarg na „przygotowanie kampanii i przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej o zasięgu ogólnopolskim, która ma na celu wypromowanie logo rolnictwa ekologicznego". Rozstrzygnięto go w maju – jeszcze przed sprawą promocji w TVP Marka Sawickiego w czasie Euro 2012. Sawicki długo nie widział nic złego w takim lansowaniu własnej osoby. W końcu jednak przeprosił.

Kiedy jednak kajał się za spoty na piłkarskich mistrzostwach, jego resort miał już gotowa kolejną umowę i rozstrzygnięty przetarg na kolejną kampanię reklamową. Z umowy opisywanej przez „Rz” wynika, że chodziło przede wszystkim o promocję Sawickiego.

Kampania miała objąć akcje prasowe, dwa spoty, filmiki do Internetu, kampanię reklamową w gazetach ogólnopolskich (najdroższa powierzchnia reklamowa w czasopismach, które sprzedają co najmniej 70 tys. egzemplarzy) oraz sesję fotograficzną. Głównym bohaterem – zawsze Sawicki:

 „W konferencji będzie uczestniczył minister rolnictwa", „w ramach kampanii zostaną wyprodukowane dwa spoty reklamowe 15- i 8-sekundowe z udziałem ministra rolnictwa,", „w filmikach zostanie wykorzystany wizerunek ministra rolnictwa", „każda sesja zdjęciowa odbędzie się z udziałem ambasadorów i ministra rolnictwa", „wykonawca zorganizuje sesję zdjęciową z wykorzystaniem wizerunku Ministerstwa Rolnictwa" – tak brzmią zapisy umowy zamieszczonej na stronach resortu.

Wspomniany milion nie uwzględniał kosztów emisji spotów w telewizji, co mogło okazać się równie drogie.

Mimo dymisji Sawickiego Ministerstwo Rolnictwa z kampanii nie rezygnuje.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

ruk, rp.pl

[Fot. PAP / Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. pospieszalski127021092017 21.09.2017

  Jacek Saryusz-Wolski: „Antypolskie rezolucje pisali ludzie z Warszawy. Błagali o reakcję"

  „To pisali Polacy. Mogę wskazać pokój, w którym to powstawało” – przyznał Jacek Saryusz-Wolski w programie „Warto rozmawiać”

 2. skok21092017 21.09.2017

  Koniec kłamstw na temat SKOK-ów! Depozyty klientów są bezpieczne. Prezes Kasy Krajowej apeluje o zaprzestanie politycznych manipulacji

  Konferencja prasowa zorganizowana przez Kasę Krajową była odpowiedzią na medialną burzę wywołaną ostatnim zaskakującym oświadczeniem Związku Banków Polskich postulującym, by wykluczyć SKOK-i z systemu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

 3. wystawa21092017 21.09.2017

  Jedno z najcenniejszych artystycznych świadectw Auschwitz zagrożone. Każdy może pomóc

  Franciszkanie szukają funduszy na ratowanie wystawy byłego więźnia Auschwitz Mariana Kołodzieja w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Niszczy ją szkodnik zwany kołatkiem. Gwardian ojciec Piotr Cuber powiedział, że zakonnicy nie mają pieniędzy na dezynsekcję.

 4. PalacKultury 21.09.2017

  Mazurek: Gronkiewicz-Waltz złamała prawo i została słusznie ukarana

  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz złamała prawo, nie stawiając się przed komisją weryfikacyjną; została słusznie ukarana - powiedziała w czwartek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 5. Szydlo21092017 21.09.2017

  Szydło: liczę na prawdziwą reformę sądownictwa

  Mam nadzieję, że prezydenckie projekty ustaw o KRS i SN, będą zakładały prawdziwą reformę sądownictwa, bo tego oczekują Polacy - oświadczyła w czwartek premier Beata Szydło.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook