Jedynie prawda jest ciekawa


Milion na promocję w ostatniej chwili

20.07.2012

„Rzeczpospolita” pisze o zaplanowaniu przez Marka Sawickiego kolejnej kampanii promującą samego siebie. Pretekstem miała być reklama rolnictwa ekologicznego. Jego resort, dwa dni temu, gdy minister podawał się do dymisji, podpisał umowę na akcję reklamową. Koszt – milion złotych.

Chodzi o przetarg na „przygotowanie kampanii i przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej o zasięgu ogólnopolskim, która ma na celu wypromowanie logo rolnictwa ekologicznego". Rozstrzygnięto go w maju – jeszcze przed sprawą promocji w TVP Marka Sawickiego w czasie Euro 2012. Sawicki długo nie widział nic złego w takim lansowaniu własnej osoby. W końcu jednak przeprosił.

Kiedy jednak kajał się za spoty na piłkarskich mistrzostwach, jego resort miał już gotowa kolejną umowę i rozstrzygnięty przetarg na kolejną kampanię reklamową. Z umowy opisywanej przez „Rz” wynika, że chodziło przede wszystkim o promocję Sawickiego.

Kampania miała objąć akcje prasowe, dwa spoty, filmiki do Internetu, kampanię reklamową w gazetach ogólnopolskich (najdroższa powierzchnia reklamowa w czasopismach, które sprzedają co najmniej 70 tys. egzemplarzy) oraz sesję fotograficzną. Głównym bohaterem – zawsze Sawicki:

 „W konferencji będzie uczestniczył minister rolnictwa", „w ramach kampanii zostaną wyprodukowane dwa spoty reklamowe 15- i 8-sekundowe z udziałem ministra rolnictwa,", „w filmikach zostanie wykorzystany wizerunek ministra rolnictwa", „każda sesja zdjęciowa odbędzie się z udziałem ambasadorów i ministra rolnictwa", „wykonawca zorganizuje sesję zdjęciową z wykorzystaniem wizerunku Ministerstwa Rolnictwa" – tak brzmią zapisy umowy zamieszczonej na stronach resortu.

Wspomniany milion nie uwzględniał kosztów emisji spotów w telewizji, co mogło okazać się równie drogie.

Mimo dymisji Sawickiego Ministerstwo Rolnictwa z kampanii nie rezygnuje.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

ruk, rp.pl

[Fot. PAP / Tomasz Gzell]
CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook