Jedynie prawda jest ciekawa


Mieszkańcy Łazisk Górnych w szoku

10.08.2012

Część mieszkańców Łazisk Górnych, którzy w ostatnich gradobiciach stracili dorobek życia, przeżyła ogromny szok. Radio Zet informuje, że specjalna komisja samorządowa przyznała im... po 5 złotych odszkodowania.

Zgodnie z zaleceniami samorząd wypłacał ludziom poszkodowanym właśnie po 5 złotych odszkodowania. Burmistrz Łazisk Górnych wyjaśnia, że samorząd zgodnie z prawem może wypłacić odszkodowanie jedynie za połowę strat, a w związku z tym, że w wielu przypadkach były one minimalne, specjalna komisja oszacowała, że mieszkańcom należy się właśnie po 5 zł.

Burmistrz przyznaje, że średnia kwota odszkodowań wyniosła 500 zł i obiecuje, że w przypadku kolejnych klęsk wypłacane mieszkańcom odszkodowanie minimalne będzie wyższe, a poszkodowani będą mogli liczyć na większe wsparcie niż kilka złotych.

Gradobicie w Łaziskach Górnych miało miejsce na początku lipca. Mieszkańcy byli przerażeni, ponieważ na miasto spadły kule lodu wielkości kurzych jajek. Gradobicie spowodowało sporo strat. Mieszkańcy informowali, że grad spowodował liczne wybicia szyb w oknach i samochodach, rozerwał rynny i uszkodził wiele poszyć dachowych.

TK
[Fot. Yotutube.pl]

Warto poczytać

 1. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 2. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 3. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 4. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 5. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 6. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 7. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 8. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook