Jedynie prawda jest ciekawa

Mieszkańcy Łazisk Górnych w szoku

10.08.2012

Część mieszkańców Łazisk Górnych, którzy w ostatnich gradobiciach stracili dorobek życia, przeżyła ogromny szok. Radio Zet informuje, że specjalna komisja samorządowa przyznała im... po 5 złotych odszkodowania.

Zgodnie z zaleceniami samorząd wypłacał ludziom poszkodowanym właśnie po 5 złotych odszkodowania. Burmistrz Łazisk Górnych wyjaśnia, że samorząd zgodnie z prawem może wypłacić odszkodowanie jedynie za połowę strat, a w związku z tym, że w wielu przypadkach były one minimalne, specjalna komisja oszacowała, że mieszkańcom należy się właśnie po 5 zł.

Burmistrz przyznaje, że średnia kwota odszkodowań wyniosła 500 zł i obiecuje, że w przypadku kolejnych klęsk wypłacane mieszkańcom odszkodowanie minimalne będzie wyższe, a poszkodowani będą mogli liczyć na większe wsparcie niż kilka złotych.

Gradobicie w Łaziskach Górnych miało miejsce na początku lipca. Mieszkańcy byli przerażeni, ponieważ na miasto spadły kule lodu wielkości kurzych jajek. Gradobicie spowodowało sporo strat. Mieszkańcy informowali, że grad spowodował liczne wybicia szyb w oknach i samochodach, rozerwał rynny i uszkodził wiele poszyć dachowych.

TK
[Fot. Yotutube.pl]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook