Jedynie prawda jest ciekawa


Michał Karnowski krytycznie o niemieckich mediach

07.02.2017

"Niemieckie media są wolne w nakreślonej wcześniej linii, która reprezentuje interes niemiecki"

"Gdy Polska próbuje się oczyścić z przeszłości, z brudnych układów, uniemożliwiających funkcjonowania państwa, niemieckie media opisują to jako polowanie na czarownice" - powiedział na Antenie Radia Maryja Michał Karnowski, redaktor tygodnika „wSieci”.


Michał Karnowski jest zdanie, że przełom w relacjach polsko-niemieckich powinien nastąpić na innej sferze niż dyplomatyczna.

"Przełom mógłby polegać na czymś innym. Trzeba jasno podkreślić, że w stosunkach polsko -niemieckich nie zdarzyły się dramatyczne wydarzenia w sferze dyplomatycznej. Chodzi tu o tzw. „soft power” czyli wpływy, które Niemcy stosowały wobec Polski. Mieliśmy w mediach w ostatnich czasach do czynienia z działaniami niedemokratycznymi, zachęcającymi do obalenia rządu w Polsce" - zaznaczył dziennikarz.


Redaktor przekonuje, że niemieckie media próbowały podważyć demokratyczny wybór Polaków.

"To nie była walka z PiS, tylko generalnie o prawa Polaków, do tego jak chcą żyć. Była to walka cywilizacyjna. Niemieckie media, które o tym pisały walczą również z Kościołem. Niemcy uruchomili ten mechanizm szybko i mocno. Nie ma mowy o partnerstwie, jeżeli mówimy o takim stanie. Dla Niemców jedynym akceptowalnym wyborem jest Donald Tusk. Polacy się na to zgodzić nie mogą.Polacy to odrzucili, bo stwierdzili, że coś jest nie tak z patriotyzmem poprzedniej ekipy. Kanclerz Merkel powinna zmienić dużo w tej kwestii, a ma moc żeby to zrobić" - podkreślił.


Publicysta „wSieci” jest zdania, że niemieckie media są mocno uzależnione od polityki układu rządzącego w kraju.

"Niemieckie media są wolne w nakreślonej wcześniej linii, która reprezentuje interes niemiecki"

Karnowski wskazał hipokryzję w jaką popadły niemieckie media wraz klasą rządzącą.

W niemieckich życiu publicznych ktoś kto był komunistycznym donosicielem albo agentem bezpieki, nie może pełnić funkcji publicznych. Gdy Polska próbuje się oczyścić z przeszłości, z brudnych układów, uniemożliwiających funkcjonowania państwa, oni opisują to jako polowanie na czarownice. Polski rząd nie robi niczego innego, co Niemcy robią od dekad(…) poszukuje momentów gdzie można ruszyć do przodu. Gdy my próbujemy robić porządki, szydzi się, że to jest komunizm. To jest ukryta agresja. Nagonka na Polskę zapoczątkowywana przez PO, została podchwycona przez rząd niemiecki. To wszystko się nie udało. Nie udał się pucz w połowie grudnia. Była to poważna próba przewrotu, była to próba krwawego majdanu.
— ocenił redaktor.

[foto.wpolityce.pl]


MW/radiomaryja.pl

Warto poczytać

 1. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 2. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 3. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 4. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 5. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

 6. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 7. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 8. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook