Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Medal PAN dla prof. Jerzego Szaflika

13.09.2012

Kapituła PAN postanowiła odznaczyć Medalem PAN prof. Jerzego Szaflika za szczególne zasługi dla nauki polskiej i światowej - informuje "Rzeczpospolita".

Wybitnego okulistę usunął w sierpniu ze stanowiska krajowego konsultanta ds. okulistyki minister zdrowia Bartosz Arłukowicz pod pretekstem niepotwierdzonych zarzutów. Dymisji prof. Szaflika towarzyszyła polityczno-medialna kampania oszczerstw - podkreśla gazeta.

Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", o odznaczenie wnioskował Wydział Nauk Medycznych PAN. - Jestem zaszczycony i dumny, że Polska Akademia Nauk dostrzegła i tak pozytywnie doceniła moją pracę - mówi prof. Szaflik.

Prof. Jerzy Szaflik jest kierownikiem Katedry i Kliniki Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Należy do grona najwybitniejszych okulistów polskich, jest również wielce zasłużony w pracy społecznej na rzecz organizacji nowoczesnego lecznictwa okulistycznego.

Z kolei prestiżowym Medalem Polskiej Akademii Nauk im. M. Kopernika odznaczony zostanie prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie. To światowej sławy otolaryngolog i specjalista z zakresu implantów słuchowych. Kierowany przezeń unikalny program badań u młodzieży szkół podstawowych objął w 2008 r. około 100 000 dzieci z terenów wiejskich, a w najbliższym roku ta liczba ma zostać podwojona.

Wręczenie prestiżowych medali PAN ma nastąpić 18 września.

Greg/PAP
[fot. PAP/Paweł Pawłowski]
CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook