Jedynie prawda jest ciekawa


Mec. Pszczółkowski: można postawić zarzuty

06.08.2014

„Materiał dowodowy jest gotowy do tego, żeby przy odpowiedniej ocenie prawno-karnej postawić zarzuty kilku osobom, które zajmowały się organizacją lotu prezydenckiego do Smoleńska” – mówił na antenie Telewizji Republika mec. Piotr Pszczółkowski pełnomocnik rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Zdaniem pełnomocnika tej sprawy nie da się zamieść pod dywan. „Na tym etapie sprawy są dwie możliwości – albo skłoni to prokuraturę do zmiany prawno-karnej oceny tych zachowań i powstaną zarzuty, albo prokuratura umorzy ponownie postępowanie” – mówił. „Jaka by ta decyzja nie była, ta sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan” – dodał.

Odnosząc się do przebiegu rozprawy dotyczącej organizacji lotu prawnik przypomniał o błędach w tej sprawie. „Mówiłem w sądzie, że przy takiej ilości błędów, które popełniono przy organizacji lotu śp. Lecha Kaczyńskiego, dzisiejsza rozprawa miała wykazać, czy państwo nie działa tylko teoretycznie. Sąd stanął na wysokości zadania i dał wyraz temu, że przynajmniej niektóre organy działają prawidłowo” – dodał.

Podkreślił, że argumentacja sądu uwzględniała zażalenia składane przez rodziny ofiar. „Sąd przytaczał argumenty zażaleń” – stwierdził.

Zdaniem pełnomocnika materiał dowodowy w tej sprawie jest wystarczający. „Zgromadzony materiał dowodowy jest obszerny, nie wymaga uzupełniania, tylko odwagi w podejmowaniu decyzji. Skończyłoby się to aresztowaniem kilku osób związanych z przygotowaniem lotu” – uznał.

Mec. Pszczółkowski wskazał, że czeka na decyzje prokuratury.

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 2. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 3. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 4. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 5. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 6. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

 7. RafalskaFlickr 24.04.2018

  PO chce dymisji Rafalskiej. Za 500+, leki dla seniorów, czy spadek bezrobocia?

  Absolutnie powinno dojść do dymisji minister Elżbiety Rafalskiej, to byłby gest rządu, który przyznałby się, że przez 2,5 roku sprawę opiekunów niepełnosprawnych zostawił nierozwiązaną - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. Będziemy rozmawiać o wniosku ws. wotum nieufności dla Rafalskiej - dodał

 8. HGWPOFlickr 24.04.2018

  Kolejne zatrzymania w sprawie afery reprywatyzacyjnej. A HGW przez lata nie widziała problemu

  Przez lata władze Warszawy udawały że nic się nie dzieje. Tymczasem na polecenie prokuratora policja zatrzymała we wtorek rano dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook