Jedynie prawda jest ciekawa


Mazurek odpowiada na oburzającą okładkę Wysokich Obcasów: aborcja jest złem

16.02.2018
Mazurek16022018wiki
Mazurek odpowiada na oburzającą okładkę Wysokich Obcasów: aborcja jest złem

Uważam i mam do tego prawo, że aborcja nie jest OK i będę o tym mówiła, bo też mam do tego prawo, aborcja jest złem - napisała w piątek na Twitterze wicemarszałek Sejmu i rzeczniczka PiS Beata Mazurek w odpowiedzi na okładkę magazynu "Wysokie Obcasy".

Fotografia ilustrująca okładkę najnowszego numeru "Wysokich obcasów", który ma ukazać się w sobotę, wywołała burzę w mediach społecznościowych. Na okładce widać trzy kobiety ubrane w koszulki z napisem: "Aborcja jest OK". Jest tam też napis o treści: "Nie jesteś sama. 1 z 3 Twoich znajomych miała aborcję. Aborcyjny Dream Team".

Tematem przewodnim numeru jest "Aborcyjny Dream Team", czyli grupa kobiet, która zamierza jeździć po kraju i rozmawiać o aborcji. "Często słyszymy: społeczeństwo nie jest gotowe, musi dojrzeć. Społeczeństwo to nie awokado, ktoś musi wykonać tę pracę, dać głos kobietom. I powiedzieć: aborcja jest normalna" - czytamy w udostępnionym na stronie internetowej wysokieobcasy.pl fragmencie artykułu.

- Aborcja jest normalna. Jestem za aborcją. Każdy kocha kogoś, kto miał aborcję. Do tego dużo różu, uśmiechu i brokatu. Już nie: Nikt nie jest za aborcją. Nie znam nikogo, kto chciałby mieć aborcję. Aborcja powinna być legalna, bezpieczna i rzadka - podkreśla autor tekstu.

Do sprawy odniosła się na Twitterze wicemarszałek Sejmu i rzeczniczka PiS Beata Mazurek. - Uważam i mam do tego prawo, że aborcja nie jest OK i będę o tym mówiła, bo też mam do tego prawo, aborcja jest złem - napisała w piątek posłanka PiS.Niedawno w sześciu miastach Polski ruszyła kampania billboardowa środowisk pro-choice pod hasłem "Nie jesteś sama", której organizatorami są "Kobiety w Sieci" oraz "Aborcyjny Dream Team". Akcja ma pokazać, że aborcja jest czymś powszechnym; to także odpowiedź na kontrowersyjne billboardy przeciwników aborcji - poinformowali w czwartek organizatorzy.

Billboardy środowisk pro-choice (łącznie osiem sztuk) pojawiły się w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach. Grafika przedstawia trzy kobiety i jest opatrzona hasłem: "Statystycznie 1 z 3 twoich znajomych miała aborcję. Nie jesteś sama"

PAP
Fot: wikicommons/twitter

Warto poczytać

 1. 1270jarrekk 20.05.2018

  Posłanka PiS zdradza: „Projekt ustawy o dekoncentracji mediów jest gotowy”

  "Jest więc pytanie, w którym momencie ruszyć z tą armatą i to jest pytanie do Jarosława Kaczyńskiego"

 2. morawiecki20052018 20.05.2018

  Skandaliczna sytuacja w Gdańsku. Totalni przerwali spotkanie premiera Morawieckiego!

  Grupa zadymiarzy KOD-u w agresywny sposób przerwała dziś spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim.

 3. pope20052018 20.05.2018

  Polski duchowny oddał mieszkanie rodzinie uchodźców z Syrii. Otrzyma godność kardynała od papieża

  Oddał służbowe mieszkanie rodzinie uchodźców z Syrii i zamieszkał w biurze, zimą roznosi śpiwory i ciepłe jedzenie bezdomnym koło bazyliki św. Piotra.

 4. Woronicza17a 20.05.2018

  Puste fotele totalnej opozycji w Woronicza 17. Boją się kolejnego skandalu z Gawłowskim?

  Andrzej Halicki (PO), Urszula Pasławska (PSL-UED) i Mirosław Suchoń (Nowoczesna) nie wzięli udziału w niedzielnym programie "Woronicza 17" w TVP Info. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej podkreślali, że audycja jest stronnicza, manipuluje informacjami i pomija ważne tematy

 5. DarMlodziezy20052018 20.05.2018

  Wzruszający widok w Gdyni. "Dar Młodzieży" wypływa w Rejs Niepodległości

  W południe w Gdyni, z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego, rozpoczęła się uroczystość przed wypłynięciem "Daru Młodzieży" w Rejs Niepodległości

 6. Rzeplinskiwiki 20.05.2018

  Czy to już obsesja? Rzepliński opowiada o "spotkaniu" z Kaczyńskim

  W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński opowiedział historię swojego "spotkania z Jarosławem Kaczyńskim". - Nasze spojrzenia spotkały się co najmniej trzykrotnie - powiedział Rzepliński

 7. ObywateleRP20052018 20.05.2018

  Obywatele RP w znów w akcji. Tak wykorzystują niepełnosprawnych podczas protestu [WIDEO]

  Powoli opadają maski pod protestem niepełnosprawnych. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, że jest on w coraz większym stopniu wykorzystywany do walki z obecnym rządem? Zamieszczone na Twitterze nagranie spod Sejmu w dużym stopniu je rozwiewa

 8. 1270bettysz 19.05.2018

  Szydło: mamy jedną Polskę, która jest naszym wspólnym domem

  Możemy różnić się zdaniami, ale mamy jedną Polskę, która jest naszym wspólnym domem i musimy mieć poczucie, że jesteśmy u siebie - powiedziała wicepremier Beata Szydło, która w sobotę spotkała się z mieszkańcami Świątnik Górnych (Małopolskie).

Wiadomości ze świata

więcej
CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook