Jedynie prawda jest ciekawa


Mazurek: Mam nadzieję, że PO nie stchórzy

09.05.2017

Od czterech dni czekamy na odpowiedź Platformy Obywatelskiej na nasze pytania; mamy nadzieję, że odpowiedź otrzymamy we wtorek i że będzie ona konkretna - powiedziała we wtorek w Sejmie rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

W ubiegłym tygodniu Mazurek podczas konferencji prasowej skierowała cztery pytania do polityków PO: czy Platforma podwyższy Polakom wiek emerytalny i do ilu lat, czy ograniczy lub zlikwiduje program 500 plus, a także, czy PO podtrzymuje deklarację likwidacji IPN i CBA oraz czy zgodzi się na przyjęcie emigrantów.
Mam nadzieję, że PO będzie miała cywilną odwagę powiedzieć Polakom, w jaki sposób do tych pytań się odnosi- mówiła wówczas Mazurek.

We wtorek odniosła się do tych pytań podczas briefingu w Sejmie. Od czterech dni czekamy na odpowiedź od PO. Mam nadzieję, że ta odpowiedź będzie dzisiaj konkretna- podkreśliła. Jak dodała, pytania które zadała politykom PO były konkretne. Oczekujemy odpowiedzi: tak czy nie. Odpowiedzi bardzo konkretnych, na które czekają miliony Polaków- mówiła rzeczniczka PiS.

Mam nadzieję, że Platformie starczy odwagi i nie stchórzy, by w sposób rzetelny udzielić prostych odpowiedzi, na które czekamy od czterech dni- dodała. W piątek PO szef klubu PO Sławomir Neumann poinformował, że jego ugrupowanie odniesie się do wypowiedzi Mazurek we wtorek. Na godzinę 10.30 zapowiedziana jest konferencja prasowa Platformy.

fot. [You Tube/TV Republika]
pc/PAP

Warto poczytać

 1. 1270andrewdudin 26.04.2018

  Prezydent: postęp cywilizacyjny kluczowy w budowaniu przyszłości Polski

  Obecnie piszemy nowy rozdział w dziejach Polski, budujemy jej przyszłość na kolejne stulecie, a postęp cywilizacyjny jest kluczowym elementem tego procesu - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

 2. 1270moraiweckipm 26.04.2018

  Morawiecki: Polska powinna być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego

  Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu ze Stanów Zjednoczonych i chciałaby być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego na Europę Środkową - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego.

 3. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 4. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 5. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 6. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook