Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Matka Karola Wojtyły urodziła się w Krakowie

04.02.2013

To w Krakowie, a nie jak dotąd sądzono w Białej w województwie śląskim, urodziła się Emilia Kaczorowska, matka Jana Pawła II, podaje "Dziennik Polski".

O nieścisłościach w publikacjach dotyczących genealogii rodziny papieża wspomniano w krakowskim kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie odsłonięto tablicę ku czci Emilii i Karola (seniora) Wojtyłów, którzy w tej świątyni w 1904 r. wzięli ślub.

Fundatorami tablicy są członkowie znanej krakowskiej rodziny Turbasów, zajmującej się krawiectwem artystycznym. Poświęcił ją kard. Stanisław Dziwisz.

dziennikpolski.pl/run

fot. wikipedia

Warto poczytać

 1. masrioSI 03.06.2015

  Kamiński: Ten wyrok jest niesprawidliwy

  Wydany w dniu dzisiejszym wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie dotyczący rzekomego zniesławienia Mirosława Drzewieckiego uważam za nieobiektywny i niesprawiedliwy - napisał Mariusz Kamiński, komentując decyzję o oddaleniu jego apelacji w procesie z byłym ministrem sportu.

 2. komoroweskinagradzaSI 03.06.2015

  Komorowski na odchodne nagradza

  O godzinie 12 w Pałacu Prezydenckim prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe z okazji, jak podkreślał, Święta Wolności.

 3. kaminskiprofilPiSSI 03.06.2015

  Kamiński przegał z Drzewieckim

  B.szef CBA Mariusz Kamiński przegrał proces o zniesławienie z Mirosławem Drzewieckim, b. ministrem sportu z PO. Poszło o wypowiedź sugerującą udział w praniu brudnych pieniędzy.

 4. kuuuuuukkkkkkizSi 03.06.2015

  Kukiz w rządzie? „Nie chcę, ale muszę”

  „Polska jest krajem kolonialnym, Polska jest krajem, który służy interesom banków i korporacji. Dlatego na przykład pan Petru jest nie tylko moim wrogiem, ale jest wrogiem Polski, bo to jest, tej Polski, o której ja myślę”.

 5. gras 03.06.2015

  Graś broni Tuska

  Donald Tusk oficjalnie poparł kandydaturę Bronisława Komorowskiego. Spotkało się to z reakcją opozycji.

 6. poznan-stef 03.06.2015

  Władze Poznania nie chcą Chrystusa

  Radni SLD nie chcą powrotu figury Chrystusa Króla, którą usunęli z miasta Niemcy.

 7. samolotawaryjnySI 03.06.2015

  Awaria rządowego samolotu

  Maszyna zaczęła rozpędzać się na pasie startowym na lotnisku wojskowym w Warszawie, ale mimo osiągnięcia odpowiedniej prędkości nie oderwała się od ziemi. Służby ustalają przyczynę awarii. Prawdopodobnie zepsuła się nawigacja i prędkościomierz.

 8. cbaSItvrep 02.06.2015

  CBA w Prokuraturze Generalnej

  Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do siedziby Prokuratury Generalnej. Chodzi o kontrolę przetargów informatycznych.

Facebook