Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Matka Karola Wojtyły urodziła się w Krakowie

04.02.2013

To w Krakowie, a nie jak dotąd sądzono w Białej w województwie śląskim, urodziła się Emilia Kaczorowska, matka Jana Pawła II, podaje "Dziennik Polski".

O nieścisłościach w publikacjach dotyczących genealogii rodziny papieża wspomniano w krakowskim kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie odsłonięto tablicę ku czci Emilii i Karola (seniora) Wojtyłów, którzy w tej świątyni w 1904 r. wzięli ślub.

Fundatorami tablicy są członkowie znanej krakowskiej rodziny Turbasów, zajmującej się krawiectwem artystycznym. Poświęcił ją kard. Stanisław Dziwisz.

dziennikpolski.pl/run

fot. wikipedia

Warto poczytać

 1. 04.03.2015

  Kolejny film z miejsca zabójstwa Niemcowa

 2. duda 04.03.2015

  Duda: "Brak aktywności prezydenta w Brukseli"

  Andrzej Duda kontynuuje swoją kampanię „autobusową”. W Ełku powiedział, że Bronisław Komorowski nie wykazywał się aktywnością w sprawa rolnictwa i wojska.

 3. invitroSIsxchu 04.03.2015

  Głos Episkopatu ws. in vitro

  Zdaniem biskupów nowa ustawa„musi zawierać ograniczenie, które zagwarantuje, by dzieci – dla ich dobra – nie były powoływane w procedurze in vitro poza relacją małżeńską, w parach nieformalnych”.

 4. money 04.03.2015

  Państwo pod sąd za OFE

  Minister pracy i polityki społecznej, ZUS i towarzystwa emerytalne w związku z reformą OFE mogą zostać pozwani do sądu za reformę OFE. Wielu Polaków uważa, że to było przymusowe wywłaszczenie.

 5. 04.03.2015

  NIK krytycznie o systemie egzaminów

  System egzaminów – szóstoklasisty, gimnazjalny, maturalny i zawodowy – wymaga naprawy - wynika z raportu NIK.

 6. pisisamorzadySI 03.03.2015

  PiS chce połączyć samorządowców

  PiS wyszło z inicjatywą powołania stowarzyszenia skupiającego samorządowców wszystkich szczebli samorządu terytorialnego z całego kraju.

 7. kaczynskigosiewskiSI 03.03.2015

  Kaczyński: „Gosiewski poświecił życie walce o Polskę”

  "Poświęcił temu życie, pokazując, że w sytuacjach nawet beznadziejnych można walczyć skutecznie. Zasłużył na to, żeby zapisać go do panteonu polskiej historii. Miał w sobie niezwykłą iskrę”.

 8. szogun09 03.03.2015

  Koziej nie daje szans Ukrainie

  W ocenie szefa BBN przy obecnej formule rozmów pokojowych w sprawie Ukrainy, zakończenie konfliktu w Donbasie wydaje się nierealne.

Facebook