Jedynie prawda jest ciekawa

Maszyniści nie znają tras pociągów?

28.11.2011

Portal wPolityce.pl opisuje podróż z przygodami z Warszawy na Półwysep Helski. Podróż nietypową, nawet jak na polskie warunki.

Redakcja publikuje list od czytelnika:

Witam serdecznie!

Pozdrawiam z podróży koleją (PKP) do Gdyni. Jadę pociągiem TLK relacji Lublin-Gdynia (wsiadając w Warszawie o 9:45 dowiedziałem się, że pociąg jedzie okrężną trasą i tylko do Gdańska, planowo miał być o 18:36 - mam w związku z tym kłopot z przesiadką w Gdyni na Półwysep Helski).

W pociągu dowiedziałem się, że maszynista nie zna trasy i jedzie z prędkością co najwyżej 40 km/godz. W związku z tym pociąg będzie miał 3 godz. opóźnienia...

Załączam dowód - zdjęcie wpisu kierownika pociągu na moim bilecie. Aktualnie powiadomiono, że opóźnienie wyniesie 1,5 godziny. Moje ostatnie wieczorne połączenie staje pod wielkim znakiem zapytania. Na dworcu w Gdyni nocować się nie da, bo jest zamknięty, w remoncie (zastępuje go Dworzec SKM).

Andrzej

Co ciekawe, właśnie dziś minister transportu Sławomir Nowak zapewnił, że nie martwi się o nowy rozkład jazdy pociągów, który wejdzie w życie 11 grudnia. Obawia się za to ataku zimy. Jak powiedział, jest spokojny o pociągi PKP Intercity, czyli przewoźnika podległego resortowi transportu.

Pytany, czy w okresie świąt Bożego Narodzenia w pociągach nie będzie tłoku, minister wyjaśnił, że trwają pracę nad objęciem od 19 grudnia najpopularniejszych pociągów TLK pełną rezerwacją miejsc.

- To pozwoli nam określić pełne zapotrzebowanie na wagony. W razie konieczności będziemy mogli dokładać kolejne - wyjaśnił minister.

Ruk, wPolityce.pl
[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Morawiecki11122017 11.12.2017

  Wstydliwa karta Morawieckiego? Zobacz co naprawdę przeraziło Gazetę Wyborczą!

  Najwidoczniej redaktorom z Czerskiej bardzo brakuje argumentów przeciw nowemu premierowi, jeśli sięgają do takich "sensacji". "Krępujący fakt" z życia Mateusza Morawieckiego okazał się być powodem do dumy

 2. Lemanskiwiki 11.12.2017

  Ksiądz Lemański straszy PiSem: bez stempla od Proboszcza nikt nie wejdzie do kina

  Znany z uczestnictwa w marszach KODu ksiądz zaatakował Mateusza Morawieckiego. Lemańskiemu, pomimo koloratki, nie podoba się pomysł "rechrystianizacji" Europy

 3. Kaczynski11122017 11.12.2017

  Kaczyński: Nasi wrogowie chcą doprowadzić do tego by wróciło to, co Polskę niszczyło i okradało

  - Suwerenna, wolna, demokratyczna, przyzwoita i uczciwa Polska to nasz cel, ten cel zostanie zrealizowany w tym pokoleniu, zwyciężymy - zapewnił prezes PiS Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim, podczas obchodów 92. miesięcznicy smoleńskiej

 4. moraw10122017 10.12.2017

  Jest data powołania nowego rządu. Według nieoficjalnych informacji: poniedziałek

  - W poniedziałek w godzinach popołudniowych zaplanowano powołanie przez prezydenta Andrzeja Dudę rządu desygnowanego na premiera Mateusza Morawieckiego - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w Kancelarii Prezydenta.

 5. poznan10122017 10.12.2017

  Poznaniacy pamiętają o powstaniu wielkopolskim. Tysiące biało-czerwonych kokard

  - Tysiące biało-czerwonych kokard ma przypomnieć poznaniakom o zbliżającej się 99. rocznicy powstania wielkopolskiego. W pierwszych dniach zrywu symbolem powstańców były właśnie kokardy w barwach narodowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook