Jedynie prawda jest ciekawa

Marsz Niepodległości „z przytupem”

10.11.2014

„Komorowski święta patriotyczne sprowadza do czekoladowego ptaka i maszerowania z różowym balonikiem”.

Małgorzata Sadurska tłumaczyła w TVP, że PiS nie weźmie udziału w marszu organizowanym 11 listopada przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. „Prezydent Komorowski święta patriotyczne sprowadza do czekoladowego ptaka i maszerowania z różowym balonikiem” – powiedziała Sadurska w TVP1.

„Trudno, żebyśmy włączali się w pojmowanie patriotyzmu w taki sposób, jaki to robi pan prezydent Komorowski, który święta patriotyczne sprowadza do czekoladowego ptaka, maszerowania z różowym balonikiem, do kotylionu” – powiedziała Sadurska. Nawiązała tym samym do ubiegłorocznych obchodów Święta Flagi RP, podczas których na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego stanął dwumetrowy orzeł z białej czekolady.

„Każdy ma prawo demonstrować na swój sposób, ale trudno nas namówić do formy proponowanej przez prezydenta” – dodała.

Z kolei Artur Zawisza z Ruchu Narodowego zaznaczał, że organizowany po raz kolejny Marsz Niepodległości będzie „z przytupem”.

„My jako narodowcy uważamy, że w warunkach traktatu lizbońskiego, pakietu klimatycznego, unii bankowej, czy zagrażającej nam jednolitej waluty unijnej, suwerenność mamy zagrożoną. Więc świętujemy nie tylko gładko i elegancko, jak pan prezydent, ale świętujemy z przytupem” – powiedział.

TK
[Fot. Profil Marszu Niepodległości/Facebook]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook