Jedynie prawda jest ciekawa


Marsz Niepodległości „z przytupem”

10.11.2014

„Komorowski święta patriotyczne sprowadza do czekoladowego ptaka i maszerowania z różowym balonikiem”.

Małgorzata Sadurska tłumaczyła w TVP, że PiS nie weźmie udziału w marszu organizowanym 11 listopada przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. „Prezydent Komorowski święta patriotyczne sprowadza do czekoladowego ptaka i maszerowania z różowym balonikiem” – powiedziała Sadurska w TVP1.

„Trudno, żebyśmy włączali się w pojmowanie patriotyzmu w taki sposób, jaki to robi pan prezydent Komorowski, który święta patriotyczne sprowadza do czekoladowego ptaka, maszerowania z różowym balonikiem, do kotylionu” – powiedziała Sadurska. Nawiązała tym samym do ubiegłorocznych obchodów Święta Flagi RP, podczas których na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego stanął dwumetrowy orzeł z białej czekolady.

„Każdy ma prawo demonstrować na swój sposób, ale trudno nas namówić do formy proponowanej przez prezydenta” – dodała.

Z kolei Artur Zawisza z Ruchu Narodowego zaznaczał, że organizowany po raz kolejny Marsz Niepodległości będzie „z przytupem”.

„My jako narodowcy uważamy, że w warunkach traktatu lizbońskiego, pakietu klimatycznego, unii bankowej, czy zagrażającej nam jednolitej waluty unijnej, suwerenność mamy zagrożoną. Więc świętujemy nie tylko gładko i elegancko, jak pan prezydent, ale świętujemy z przytupem” – powiedział.

TK
[Fot. Profil Marszu Niepodległości/Facebook]

Warto poczytać

 1. 1270HANSG 21.01.2018

  Niemiecki przedsiębiorca stanie przed sądem za znieważanie pracowników

  Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie (Pomorskie) ma ruszyć w piątek proces niemieckiego przedsiębiorcy Hansa G., oskarżonego o znieważenie pięciu pracowników swojej firmy. Cudzoziemcowi zarzucono też, że wobec jednej z pracownic stosował groźby utraty życia.

 2. 1270giertych22 21.01.2018

  Giertych będzie bronił Gawłowskiego - prawą rękę Schetyny

  Roman Giertych zapowiedział, że podejmie się obrony posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak podał Giertych poseł poprosił go o to poseł w wysłanym liście.

 3. Morawiecki20012018 21.01.2018

  Premier o zachowaniach faszystowskich: to deptanie pamięci naszych przodków

  Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki

 4. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 5. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 6. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 7. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook