Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Marek Lasota podpisał ważne dla Krakowa zobowiązanie

24.09.2014

Popierany przez Prawo i Sprawiedliwość kandydat prawicy na prezydenta Krakowa Marek Lasota podpisał deklarację samorządowca PiS. "To bardzo dobry dokument dla Krakowa" - mówił Lasota. Za najważniejsze w tym dokumencie uznał punkty dotyczące edukacji, zdrowia i pracy.

"Nie zlikwiduję żadnej krakowskiej szkoły. Nie sprywatyzuję żadnego krakowskiego szpitala. Stworzę dobrze płatne miejsca pracy dla absolwentów krakowskich uczelni, które zachęcą ich do pozostania w Krakowie" - zadeklarował Lasota.

Podkreślił, że jest kandydatem bezpartyjnym, popieranym przez PiS, Solidarną Polskę i Polskę Razem, a w kampanii zamierza akcentować sprawy istotne dla wszystkich krakowian oraz zasypywać "wszelkie podziały".

Pytany przez dziennikarzy, czy szkoły, których uczniowie osiągają najgorsze wyniki, nie powinny być likwidowane, Lasota powiedział, że nadzór merytoryczny nad szkołami sprawuje kuratorium, a likwidacja placówki nie jest jedynym rozwiązaniem - można np. łączyć szkoły.

Deklarację programową samorządowca PiS podpisali także radni tej partii z Rady Miasta i sejmiku województwa.

W dokumencie tym PiS deklaruje m.in. zatrzymanie procesu prywatyzacji szpitali i placówek ochrony zdrowia, walkę z korupcją i "ustawianiem" przetargów, przeciwdziałanie likwidacji lokalnych posterunków policji, szpitali, bibliotek czy placówek pocztowych. Partia opowiada się za wzmocnieniem pozycji organów uchwałodawczych i kontrolnych gmin oraz za ograniczeniem do dwóch kadencji nieprzerwanego czasu sprawowania tej samej funkcji przez wójta, burmistrza oraz prezydenta.

PiS zapowiada w deklaracji działania na rzecz tworzenia nowych miejsc pracy, lepsze wykorzystanie środków unijnych, wsparcie dla budownictwa mieszkaniowego, rozbudowę dróg i połączeń kolejowych, pomoc dla rodzin wielodzietnych, osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych.

Deklarację kończy nawiązanie do hasła wyborczego PiS "Czas na zmiany. Zacznijmy je od samorządu".

PAP, lz

[fot: ipn.gov.pl]

Słowa kluczowe:

KRaków

,

wybory 2011

,

wybory lokalne

Warto poczytać

 1. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 2. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 3. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 4. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 5. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 6. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 7. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook