Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Marek Lasota podpisał ważne dla Krakowa zobowiązanie

24.09.2014

Popierany przez Prawo i Sprawiedliwość kandydat prawicy na prezydenta Krakowa Marek Lasota podpisał deklarację samorządowca PiS. "To bardzo dobry dokument dla Krakowa" - mówił Lasota. Za najważniejsze w tym dokumencie uznał punkty dotyczące edukacji, zdrowia i pracy.

"Nie zlikwiduję żadnej krakowskiej szkoły. Nie sprywatyzuję żadnego krakowskiego szpitala. Stworzę dobrze płatne miejsca pracy dla absolwentów krakowskich uczelni, które zachęcą ich do pozostania w Krakowie" - zadeklarował Lasota.

Podkreślił, że jest kandydatem bezpartyjnym, popieranym przez PiS, Solidarną Polskę i Polskę Razem, a w kampanii zamierza akcentować sprawy istotne dla wszystkich krakowian oraz zasypywać "wszelkie podziały".

Pytany przez dziennikarzy, czy szkoły, których uczniowie osiągają najgorsze wyniki, nie powinny być likwidowane, Lasota powiedział, że nadzór merytoryczny nad szkołami sprawuje kuratorium, a likwidacja placówki nie jest jedynym rozwiązaniem - można np. łączyć szkoły.

Deklarację programową samorządowca PiS podpisali także radni tej partii z Rady Miasta i sejmiku województwa.

W dokumencie tym PiS deklaruje m.in. zatrzymanie procesu prywatyzacji szpitali i placówek ochrony zdrowia, walkę z korupcją i "ustawianiem" przetargów, przeciwdziałanie likwidacji lokalnych posterunków policji, szpitali, bibliotek czy placówek pocztowych. Partia opowiada się za wzmocnieniem pozycji organów uchwałodawczych i kontrolnych gmin oraz za ograniczeniem do dwóch kadencji nieprzerwanego czasu sprawowania tej samej funkcji przez wójta, burmistrza oraz prezydenta.

PiS zapowiada w deklaracji działania na rzecz tworzenia nowych miejsc pracy, lepsze wykorzystanie środków unijnych, wsparcie dla budownictwa mieszkaniowego, rozbudowę dróg i połączeń kolejowych, pomoc dla rodzin wielodzietnych, osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych.

Deklarację kończy nawiązanie do hasła wyborczego PiS "Czas na zmiany. Zacznijmy je od samorządu".

PAP, lz

[fot: ipn.gov.pl]

Słowa kluczowe:

KRaków

,

wybory 2011

,

wybory lokalne

Warto poczytać

 1. dudapapgrygiel 28.05.2017

  Prezydent na pielgrzymce mężczyzn w Piekarach Śl.

  Powołaniem i zadaniem chrześcijan jest czynienie dobra wszędzie tam, gdzie brakuje sprawiedliwości i miłości społecznej - mówił abp Wiktor Skworc do uczestników dorocznej pielgrzymki mężczyzn. W uroczystości uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda.

 2. ksszydlopapbednarczyk 28.05.2017

  Ks. Szydło, syn premier, odprawił Mszę prymicyjną

  Ks. Tymoteusz Szydło, syn premier Beaty Szydło, odprawił w niedzielę prymicyjną mszę św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie. W Eucharystii uczestniczyła rodzina wyświęconego dzień wcześniej księdza, w tym szefowa rządu.

 3. pispapdelmanowicz 28.05.2017

  Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

  "Podkarpacie potrzebuje przyśpieszenia" - posłowie PiS na wyjazdowym posiedzeniu klubu w Strachocinie. W przyjętym stanowisku podkreślili m.in. konieczność budowy nowych przejść granicznych ze Słowacją i Ukrainą.

 4. macierewiczzolnierzepapSI 28.05.2017

  Weterani świętują w Giżycku

  Kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych - uczestników misji zagranicznych - wzięło udział w centralnych obchodach Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, które odbyły się w niedzielę w Giżycku. Do wieczora trwa tam jeszcze piknik weterana.

 5. mid-17526086 28.05.2017

  Łapiński: prezydent USA odwiedzi Polskę

  Krzysztof Łapiński powiedział, że prezydent Duda podczas szczytu NATO w Brukseli spotkał się z Trumpem i było to „dłuższe spotkanie”.

 6. MKaminski2852017 28.05.2017

  SN zbada pytanie ws. prezydenckich ułaskawień

  Sędziowie SN zbada pytanie prawne dotyczące ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych b. członków szefostwa CBA.

 7. Krzysztof-Lozinski-gfdgdfgfdgdfs 27.05.2017

  Łoziński nowym szefem KOD

  "Dziękuję Mateuszowi za pracę, którą wykonał" - powiedział Łoziński.

 8. Antoni-Macierewicz-gfsdgfdg 27.05.2017

  Macierewicz spotkał się z weteranami

  Szef MON odwiedził uczestników zawodów strzeleckich dla weteranów i poszkodowanych na misjach, które odbyły się na strzelnicy k. Orzysza.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook