Jedynie prawda jest ciekawa


Marek Lasota podpisał ważne dla Krakowa zobowiązanie

24.09.2014

Popierany przez Prawo i Sprawiedliwość kandydat prawicy na prezydenta Krakowa Marek Lasota podpisał deklarację samorządowca PiS. "To bardzo dobry dokument dla Krakowa" - mówił Lasota. Za najważniejsze w tym dokumencie uznał punkty dotyczące edukacji, zdrowia i pracy.

"Nie zlikwiduję żadnej krakowskiej szkoły. Nie sprywatyzuję żadnego krakowskiego szpitala. Stworzę dobrze płatne miejsca pracy dla absolwentów krakowskich uczelni, które zachęcą ich do pozostania w Krakowie" - zadeklarował Lasota.

Podkreślił, że jest kandydatem bezpartyjnym, popieranym przez PiS, Solidarną Polskę i Polskę Razem, a w kampanii zamierza akcentować sprawy istotne dla wszystkich krakowian oraz zasypywać "wszelkie podziały".

Pytany przez dziennikarzy, czy szkoły, których uczniowie osiągają najgorsze wyniki, nie powinny być likwidowane, Lasota powiedział, że nadzór merytoryczny nad szkołami sprawuje kuratorium, a likwidacja placówki nie jest jedynym rozwiązaniem - można np. łączyć szkoły.

Deklarację programową samorządowca PiS podpisali także radni tej partii z Rady Miasta i sejmiku województwa.

W dokumencie tym PiS deklaruje m.in. zatrzymanie procesu prywatyzacji szpitali i placówek ochrony zdrowia, walkę z korupcją i "ustawianiem" przetargów, przeciwdziałanie likwidacji lokalnych posterunków policji, szpitali, bibliotek czy placówek pocztowych. Partia opowiada się za wzmocnieniem pozycji organów uchwałodawczych i kontrolnych gmin oraz za ograniczeniem do dwóch kadencji nieprzerwanego czasu sprawowania tej samej funkcji przez wójta, burmistrza oraz prezydenta.

PiS zapowiada w deklaracji działania na rzecz tworzenia nowych miejsc pracy, lepsze wykorzystanie środków unijnych, wsparcie dla budownictwa mieszkaniowego, rozbudowę dróg i połączeń kolejowych, pomoc dla rodzin wielodzietnych, osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych.

Deklarację kończy nawiązanie do hasła wyborczego PiS "Czas na zmiany. Zacznijmy je od samorządu".

PAP, lz

[fot: ipn.gov.pl]

Warto poczytać

 1. youtuberzy-21062018-r 21.06.2018

  Gwiazdy Youtube będą promować Polskę. Kogo zaproszono do współpracy?

  Siedmiu twórców kanałów na YouTube o międzynarodowym zasięgu przyjedzie do Polski, na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej. "Chcemy pokazać Polskę taką, jaka jest: piękną, nowoczesną, otwartą, z nieszablonową ofertą turystyczną" - mówił szef MSiT Witold Bańka

 2. walesa24052018 21.06.2018

  Wałęsa i Kaczyński szykują się do „wieczności”? Zaskakujący wpis byłego prezydenta

  Do Lecha Wałęsy doszły doniesienia, jakoby Jarosław Kaczyński miał udać się na polityczną emeryturę. Sprawę skomentował w dramatycznych i kontrowersyjnych słowach.

 3. zendaya-lublin-21062018 21.06.2018

  Hit sieci. Została sam na sam z "polskimi faszystami". Opowiada jak udało się jej przetrwać

  Mecz Polski z Senegalem wzbudził ogromne emocje w całym kraju. W strefach kibica zgromadziło się wielu kibiców dopingujących polską reprezentację. Jednak do ciekawego zdarzenia doszło w Lublinie, gdzie wśród obecnych znalazła się sympatyczka Senegalu

 4. trzaskowski21062018 21.06.2018

  Szczyt żenady? Zamiast mieszkańców stolicy na „ławkę Trzaskowskiego” trafiają partyjni działacze

  Trudno jest nie odnieść wrażenia, iż kampania Rafała Trzaskowskiego toczy się od wpadki do wpadki.

 5. bydgoszcz-RM-21062018 21.06.2018

  "Żart" prezydenta Bydgoszczy zdenerwował opozycję

  Podczas środowej sesji Rady Miasta Bydgoszcz zatwierdzono większością głosów sprawozdanie finansowe za rok 2017 r. i udzielone zostało absolutorium władzom miasta

 6. burza21062018 21.06.2018

  Zagrożenie II stopnia dla większości kraju. Spodziewane burze z gradem i niezwykle silny wiatr

  IMGW wydało w czwartek ostrzeżenia przed burzami z gradem: w niemal całym kraju obowiązują alerty co najmniej pierwszego stopnia, a ostrzeżenia drugiego stopnia przynajmniej częściowo dotyczą aż czternastu województw. Wiatr w porywach może wynosić do 100 km/h.

 7. medalt21062018 21.06.2018

  Postawili na medycynę alternatywną. Ich dziecko zmarło z niedożywienia

  Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał w środę wyrok sądu pierwszej instancji skazując znachora z Nowego Sącza Marka H. na 3,5 roku więzienia - poinformowało w środę Radio Kraków. H. udzielał rodzicom półrocznej dziewczynki pseudolekarskich porad, dziecko zmarło z niedożywienia.

 8. Szydlo21042018 21.06.2018

  Szydło na temat plotek o Jarosławie Kaczyńskim "Król jest tylko jeden"

  W Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku; król jest jeden - prezes Jarosław Kaczyński

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook