Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ważne! Mały przewodnik dla wyborcy

07.10.2011

Od godziny 7:00 do 21:00 w niedzielę będzie można spełnić swój obywatelski obowiązek i zagłosować w wyborach parlamentarnych.

Od naszych głosów zależy, kto zasiądzie w następnej kadencji w parlamencie. Do obsadzenia jest 460 miejsce w Sejmie i 100 w Senacie. Wstępne wyniki pojawią się już około północy z soboty na niedzielę.

Karty z nazwiskami kandydatów do Sejmu będą koloru białego, a z kandydatami do Senatu koloru żółtego. Głos oddajemy stawiając znak „X” w kwadracie obok nazwiska naszego politycznego faworyta. Jeśli znak będzie postawiony poza kratką, wówczas głos będzie nieważny.

W wyborach do Sejmu głosujemy na jedną z list, stawiając znak „X” przy wybranym nazwisku. Głosowanie na dwóch kandydatów w obrębie tej samej listy nie jest zabronione, ale i tak głos będzie policzony temu kandydatowi, który znajduje się wyżej na liście. Wybór kandydatów z kilku list oznacza, że nasz głos będzie nieważny. Podobnie, jeśli zdecydujemy się wrzucić do urny pustą kartę.

W wyborach do Senatu sprawa wygląda bardzo prosto. Głosujemy na jedno nazwisko znajdujące się na żółtej liście. Skreślenie większej ilości nazwisk lub oddanie pustej karty oznacza głos nieważny.

Słowa kluczowe:

wybory

,

przewodnik

,

głosowanie

Warto poczytać

Facebook