Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ważne! Mały przewodnik dla wyborcy

07.10.2011

Od godziny 7:00 do 21:00 w niedzielę będzie można spełnić swój obywatelski obowiązek i zagłosować w wyborach parlamentarnych.

Od naszych głosów zależy, kto zasiądzie w następnej kadencji w parlamencie. Do obsadzenia jest 460 miejsce w Sejmie i 100 w Senacie. Wstępne wyniki pojawią się już około północy z soboty na niedzielę.

Karty z nazwiskami kandydatów do Sejmu będą koloru białego, a z kandydatami do Senatu koloru żółtego. Głos oddajemy stawiając znak „X” w kwadracie obok nazwiska naszego politycznego faworyta. Jeśli znak będzie postawiony poza kratką, wówczas głos będzie nieważny.

W wyborach do Sejmu głosujemy na jedną z list, stawiając znak „X” przy wybranym nazwisku. Głosowanie na dwóch kandydatów w obrębie tej samej listy nie jest zabronione, ale i tak głos będzie policzony temu kandydatowi, który znajduje się wyżej na liście. Wybór kandydatów z kilku list oznacza, że nasz głos będzie nieważny. Podobnie, jeśli zdecydujemy się wrzucić do urny pustą kartę.

W wyborach do Senatu sprawa wygląda bardzo prosto. Głosujemy na jedno nazwisko znajdujące się na żółtej liście. Skreślenie większej ilości nazwisk lub oddanie pustej karty oznacza głos nieważny.

Słowa kluczowe:

wybory

,

przewodnik

,

głosowanie

Warto poczytać

 1. mid-17328128 28.03.2017

  Ważny głos parlamentów za bezpieczeństwem

  Największą troską dla parlamentów Polski, Litwy i Ukrainy - podkreślił marszałek Senatu - jest "troska o bezpieczeństwo Ukrainy".

 2. saslsa 28.03.2017

  Sellin: Ustawa o dekoncentracji mediów w połowie roku

  Przyśpieszyliśmy prace nad ustawą o dekoncentracji mediów; przepisy powinny być gotowe w połowie 2017 r. - powiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.

 3. smig111 27.03.2017

  MON analizuje oferty dostawców śmigłowców

  W postępowania na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców - poinformowało w poniedziałek MON.

 4. sasxc 27.03.2017

  Sasin o ustawie metropolitalnej: Trwają konsultacje

  Sasin był pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, co dalej z propozycją PiS w sprawie metropolii warszawskiej, w kontekście wyników referendum w Legionowie.

 5. hossnowySI 27.03.2017

  Hoss pozostanie w areszcie

  O kolejne trzy miesiące, do czerwca, przedłużył warszawski sąd areszt Arkadiuszowi Ł. ps. Hoss, który według śledczych jest liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się wyłudzaniem pieniędzy tzw. metodą na wnuczka.

 6. smoelr 27.03.2017

  Światowe laboratoria zbadają sprawę 10/04

  Sprawdź, co zmieni się w śledztwie smoleńskim. Czy będzie to przełom i poznamy prawdę, która nie będzie budzić wątpliwości?

 7. karczewskiPAP 27.03.2017

  PiS uwzględni referendum w Legionowie?

  - Na pewno jako poważni politycy weźmiemy pod uwagę wyniki referendum w Legionowie - zapowiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook