Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Majcherczyk: Musimy pamiętać nauczanie papieża

28.04.2014

Gdybyśmy pamiętali, co papież do nas mówił, nie byłoby w Polsce partii, które są wrzodami na ciele narodu – mówi specjalnemu wysłannikowi wPolityce.pl na pl. św. Piotra podróżnik i odkrywca Jerzy Majcherczyk.

Jerzy Majcherczyk, w 1981 r. był jednym z polskich kajakarzy, którzy przepłynęli najgłębszy kanion Ziemi - Rio Colca w Peru, od ponad 30 lat mieszka w USA, gdzie prowadzi biuro turystyczne Classic Travel: Jest wiele zadań. Najważniejsze to pamiętać słowa, które Jan Paweł II do nas mówił. Niestety, następuje proces zapominania tego. A gdybyśmy pamiętali, co papież do nas mówił, w narodzie działoby się lepiej, nie byłoby partii - nie będę używał ich nazw - które są wrzodami na ciele narodu polskiego, żądają zniesienia krzyża itd. Gdybyśmy słuchali tego, co papież mówił, bylibyśmy czystym, zdrowym narodem, a z tym jest coraz gorzej. Myślę, że warto by było, aby ci politycy, którzy tu byli wczoraj, a którzy robią to tylko po to, żeby się pokazać, zaczęli stosować słowa papieża w swojej pracy. Bylibyśmy wtedy na lepszej pozycji jako naród, bylibyśmy lepiej rządzeni. Mam nadzieję, ze kanonizacja spowoduje powrót choć na chwilę idei Jana Pawła II, żeby naród się obudził. Mieszkam w Stanach już ponad 30 lat i mogę powiedzieć, że u nas najważniejszym etapem jest głosowanie,czyli wybory. Tam się decyduje wszystko. I tutaj jest walka o umysły ludzkie, o pokazanie,że polskie media w 70 proc. nie sa polskie. To powoduje, że Polacy dostają wiadomość już zmieloną, papkę, którą się karmi ich mózgi. To nie są rzeczy łatwo zauważalne, bo to są pół kłamstwa, a półkłamstwa bardzo ciężko rozróżnić. I wtedy taki człowiek idzie głosować przeciwko sobie, przeciwko racji bytu tego narodu. Jeżeli słyszę, że maszyny, które liczą w Polsce głosy, są ruskiej produkcji, to jestem przerażony, bo jest to klucz do wszystkiego. Jeżeli Kaczyński proponuje, by liczyć glosy w każdym lokalu wyborczym, to to nic nie da, skoro gdzieś tam na wysokich szczeblach ktoś może powiedzieć 'odwrócić".

Czy zmieni się coś w pielgrzymowaniu Polaków do Rzymu?

Na pewno. Po wczorajszej uroczystości czułem niedosyt. Bylem na beatyfikacji i tam było widać entuzjazm Benedykta XVI, gdy ogłaszał, że Jan Paweł II jest błogosławiony. Wtedy na placu był szał, ludzie krzyczeli, śpiewali, tańczyli, śmiali się. Wczoraj ta wiadomość przeszła prawie nie zauważalnie, dlatego, że jej nie przetłumaczono. Dzisiejsza msza to inna sprawa, ona przepełniła czarę dobrych wspomnień z pobytu. Czy Polacy będą przyjeżdżać do Rzymu, nie wiem, bo nie mieszkam w Polsce. Ja jako szef agencji turystycznej zawsze będę przyjeżdżał do Rzymu jako atrakcji turystycznej, ale przede wszystkim do grobu Jana Pawła II.

Rozmawiał na pl. św. Piotra Jaromir Kwiatkowski, specjalny wysłannik portalu wPolityce..pl

[fot: Jaromir Kwiatkowski]

Słowa kluczowe:

Rzym

,

Watykan

,

wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. board-16666441280 21.01.2017

  MEN przedstawia projekt planów nauczania

  W IV klasie rozpocznie się nauczanie przedmiotowe. Uczniowie będą mieli m.in.: język polski, język obcy nowożytny, matematykę, informatykę, historię i przyrodę.

 2. dwnld1161634114tkalita 21.01.2017

  Tomasz Kalita spoczął na Powązkach

  „Z jego niepospolitymi umiejętnościami był wielką nadzieją polskiej lewicy, ale przede wszystkim polskiej polityki".

 3. mid-17121061 21.01.2017

  Abp Jędraszewski żegnał się z Łodzią

  "Za ten wspólny czas i wspólnie podejmowane wielkie dzieła w wielu wymiarach pragniemy dziś Panu Bogu bardzo serdecznie podziękować".

 4. mid-17121021 21.01.2017

  Msza dziękczynna za posługę kard. Dziwisza

  „Będę się starał nadal służyć archidiecezji krakowskiej” – zapewnił zgromadzonych odchodzący na emeryturę metropolita.

 5. mid-17119112 21.01.2017

  Rafalska: Babcie i dziadkowie to Instytucja

  „Życzę, by znaleźli czas na realizowanie własnych pasji i zainteresowań. By czuli się potrzebni, by jak najdłużej mogli cieszyć się bezinteresowną miłością wnuków”.

 6. mid-17120119 21.01.2017

  Ziobro: Sprawa finansowania Solidarnej Polski jest jasna

  Solidarna Polska była finansowana jak inne partie, a rozliczenia zostały zaakceptowane przez Parlament Europejski - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 7. premierszydlozyczeniadobabcidziadkow 21.01.2017

  Życzenia premier dla babć i dziadków. WIDEO

  „Jesteście opoką naszych rodzin, to wy dajecie naszym dzieciom, swoim wnukom szczęście, radość i ciepło”.

 8. glinskinacmentarzuzydowskimSi 20.01.2017

  Gliński: polska kultura poniosła dotkliwą stratę przez Holocaust

  Inauguracja szlaku edukacyjnego śladem pomników nagrobnych Abrahama Ostrzega jest centralnym punktem europejskich obchodów 75. rocznicy "Akcji Reinhard" i Zagłady Żydów.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook