Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Magierowski: Gigantyczny kłopot Europy

24.03.2016

Zdaniem prezydenckiego ministra, Unia Europejska nie daje rady w starciu z terroryzmem.

„Jest pełna koordynacja polityki migracyjnej między kancelarią prezydenta a kancelarią pani premier. Pani premier wyraźnie mówi, że w tej chwili nie ma takiej możliwości, żeby przyjmować imigrantów. Tych, którzy zostali nam jakby wyznaczeni w ramach programu Komisji Europejskiej” – zapewnił Marek Magierowski w Kontrwywiadzie RMF FM.

Prezydencki minister odniósł się w rozmowie z Konradem Piaseckim do deklaracji premier Szydło, że póki co Polska nie będzie przyjmować imigrantów.

Magierowski zwraca uwagę, że problem masowej imigracji należy widzieć szeroko, nie ograniczać go do poszczególnych państw.

„Nie wycofujemy się całkowicie. Ja tak rozumiem te słowa pani premier. Pani premier wyraźnie zaznaczyła, że w tej chwili nie ma takiej możliwości, ale to nie jest... Chciałem jedną rzecz bardzo wyraźnie podkreślić: to nie jest problem wyłącznie Polski, to jest problem całej Unii Europejskiej”

Szef Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta zwrócił uwagę na problem tzw. hotspotów.

„Te hotspoty nie działają, nie funkcjonują, tym samym pani premier ma absolutną rację mówiąc, że bez dobrze działających hotspotów, bez dobrze działającego systemu żaden kraj, ani Polska ani Hiszpania, ani Niemcy, ani Austria nie jest w stanie w sposób całkowity zapanować nad tym problemem” – powiedział Magierowski.

„Podkreślił też, że Europa nie radzi sobie z zaistniałą sytuacją i nie potrafi zbudować racjonalnego systemu.

„Europa nie radzi sobie z problemem terroryzmu. Absolutnie. To jest gigantyczny kłopot dla Europy” – powiedział.

„Europa zgodziła się na system relokacji imigrantów i ta sama Europa, nie Polska, ta sama UE, nie jest w stanie dzisiaj zbudować tego systemu tak, aby był on skuteczny” – dodał.

Mly/rmf24.pl

fot. [wPolityce.pl]Warto poczytać

 1. kucha 23.01.2017

  Kuchciński: Zarzuty opozycji są bezpodstawne

  Marszałek Sejmu odniósł się do wniosku PO o jego odwołanie.

 2. mid-17123059 23.01.2017

  Uczestnik awantury spod Sejmu z zarzutami

  Do warszawskiej prokuratury okręgowej, która prowadzi śledztwo dot. wydarzeń z 16 grudnia, wezwano w poniedziałek dwóch uczestników protestu.

 3. michalwojcickMSyoutubetvrepublika 23.01.2017

  Wójcik: Elektryczne opaski na alimenciarzy

  "Kosztuje to podatnika trzysta kilkadziesiąt złotych, a nie ponad trzy tysiące złotych. Wiemy dokładnie, gdzie ta osoba jest”.

 4. mid-17123042 23.01.2017

  Premier Szydło: Rozwój priorytetem rządu

  „Ekonomia ma służyć obywatelom, pieniądze publiczne mają być wydawane w sposób transparentny, uczciwy, mądry i rozsądny”.

 5. mid-17123064 23.01.2017

  Szef MON: Polska armia nie zapomni o Mirosławcu

  - O tragedii w Mirosławcu polska armia nigdy nie zapomni – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas uroczystości upamiętniających jej ofiary.

 6. 1ae88bf8177527f9ec66e8736696wizerunkisejmpolicja 23.01.2017

  Zieliński o publikacji wizerunków sprzed Sejmu

  "Chcę wyraźnie powiedzieć, że policja nie opublikowała wizerunku wszystkich osób. Są podstawy, aby poszukiwać tych, którzy są podejrzewani o złamanie prawa”.

 7. mag22 23.01.2017

  Magierowski: Od prezydenta USA zależy najwięcej

  Magierowski, który był w poniedziałek gościem radia TOK FM, podkreślił, że ma nadzieję, iż jeszcze w tym roku dojdzie do rozmowy Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą.

 8. 20070111obradysejmusalaplenarna1 23.01.2017

  Sondaż IBRiS: PiS może rządzić samodzielnie

  Z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej", po zakończeniu przez opozycję protestu w Sejmie, wynika, że PiS zyskał od listopada aż 8 proc. poparcia.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook