Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: żadna z formacji nie miała takiego poparcia jak rząd PiS

27.10.2017

Żadna z formacji w ciągu ostatnich 30 lat nie miała tak znakomitego wyniku badań opinii publicznej jak rząd PiS, bo żaden rząd nie zaczął realizować programu narodowego i nie zaczął robić tego się powinno robić - powiedział w czwartek szf MON Antoni Macierewicz.

Szef MON rozpoczynając cotygodniowy felieton w Radiu Maryja i Telewizji Trwam złożył wszystkim podziękowania. - To są podziękowania płynące z głębi serca i z olbrzymiej satysfakcji, jaką każdy Polak polityk może mieć wtedy, gdy widzi z jak szeroką akceptacją, z jaką zgodą narodową cieszą się jego działania. Mówię o tych wynikach badania opinii publicznej, które w ciągu ostatniego miesiąca, nawet można powiedzieć w ciągu ostatnich miesięcy, osiągnęły poziom niewidziany w historii ostatnich 30 lat - podkreślił Macierewicz.

Jak dodał, "żadna z partii politycznych, żaden z rządów, żadna z formacji w ciągu 30 lat nie osiągnęła tak znakomitego wyniku badań opinii publicznej, jak rząd Prawa i Sprawiedliwości".

- Możemy powiedzieć nic dziwnego, żaden też rząd dotychczas nie zaczął realizować programu narodowego, bo żaden z rządów nie zaczął robić tego, co powinno się zrobić. I może dlatego właśnie te wyniki są tak niezwykłe - blisko 50 proc. poparcia, które stale rośnie. Blisko 50 proc. społeczeństwa, które mówi: tak to jest właśnie nasz rząd, to jest rząd, który realizuje nasz program - dodał minister obrony.

Macierewicz zaznaczył, że praca polityka przeważnie jest gorzka, łączy się z nieustannymi atakami i koniecznością sprostania nim. Jak mówił tak jest"zwłaszcza jeżeli człowiek naprawdę wie, że uczciwie wykonuje swoją pracę i czyni to dla dobra narodu i ojczyzny".

Minister podkreślił też, że "polityk bardzo rzadko spotka się z pozytywnym, tak jasno publicznie wyrażoną aprobatą, dzisiaj tak jest i to jest olbrzymia satysfakcja".

PAP
Fot: PAP

Warto poczytać

 1. youtuberzy-21062018-r 21.06.2018

  Gwiazdy Youtube będą promować Polskę. Kogo zaproszono do współpracy?

  Siedmiu twórców kanałów na YouTube o międzynarodowym zasięgu przyjedzie do Polski, na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej. "Chcemy pokazać Polskę taką, jaka jest: piękną, nowoczesną, otwartą, z nieszablonową ofertą turystyczną" - mówił szef MSiT Witold Bańka

 2. walesa24052018 21.06.2018

  Wałęsa i Kaczyński szykują się do „wieczności”? Zaskakujący wpis byłego prezydenta

  Do Lecha Wałęsy doszły doniesienia, jakoby Jarosław Kaczyński miał udać się na polityczną emeryturę. Sprawę skomentował w dramatycznych i kontrowersyjnych słowach.

 3. zendaya-lublin-21062018 21.06.2018

  Hit sieci. Została sam na sam z "polskimi faszystami". Opowiada jak udało się jej przetrwać

  Mecz Polski z Senegalem wzbudził ogromne emocje w całym kraju. W strefach kibica zgromadziło się wielu kibiców dopingujących polską reprezentację. Jednak do ciekawego zdarzenia doszło w Lublinie, gdzie wśród obecnych znalazła się sympatyczka Senegalu

 4. trzaskowski21062018 21.06.2018

  Szczyt żenady? Zamiast mieszkańców stolicy na „ławkę Trzaskowskiego” trafiają partyjni działacze

  Trudno jest nie odnieść wrażenia, iż kampania Rafała Trzaskowskiego toczy się od wpadki do wpadki.

 5. bydgoszcz-RM-21062018 21.06.2018

  "Żart" prezydenta Bydgoszczy zdenerwował opozycję

  Podczas środowej sesji Rady Miasta Bydgoszcz zatwierdzono większością głosów sprawozdanie finansowe za rok 2017 r. i udzielone zostało absolutorium władzom miasta

 6. burza21062018 21.06.2018

  Zagrożenie II stopnia dla większości kraju. Spodziewane burze z gradem i niezwykle silny wiatr

  IMGW wydało w czwartek ostrzeżenia przed burzami z gradem: w niemal całym kraju obowiązują alerty co najmniej pierwszego stopnia, a ostrzeżenia drugiego stopnia przynajmniej częściowo dotyczą aż czternastu województw. Wiatr w porywach może wynosić do 100 km/h.

 7. medalt21062018 21.06.2018

  Postawili na medycynę alternatywną. Ich dziecko zmarło z niedożywienia

  Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał w środę wyrok sądu pierwszej instancji skazując znachora z Nowego Sącza Marka H. na 3,5 roku więzienia - poinformowało w środę Radio Kraków. H. udzielał rodzicom półrocznej dziewczynki pseudolekarskich porad, dziecko zmarło z niedożywienia.

 8. Szydlo21042018 21.06.2018

  Szydło na temat plotek o Jarosławie Kaczyńskim "Król jest tylko jeden"

  W Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku; król jest jeden - prezes Jarosław Kaczyński

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook