Jedynie prawda jest ciekawa

Macierewicz: Tusk jak Gomułka

24.04.2012

Premier usiłuje dziś przekonać opinię publiczną do zupełnie absurdalnej opinii, że rzetelne badanie tragedii smoleńskiej i próba dojścia do prawdy grożą wojną - mówi w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" Antoni Macierewicz.

Poseł PiS stwierdził, że Tusk zachowuje się, jak "Władysław Gomułka i inni dygniatarze komunistyczni w sprawie Katynia. Po cichu mówiono nam wtedy: wiadomo, że winni są Sowieci, ale nie można tego głośno mówić, bo wtedy ryzykujemy agresję ze strony imperalistycznego Związku Sowieckiego" - tłumaczy Macierewicz.

Jego zdaniem nagonka PO spowodowana jest strachem przed argumentami zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. - Zdołali oni obalić praktycznie wszystkie tezy raportów Millera i Anodiny. Przy braku argumentów merytorycznych pozostają więc Platformie tylko inwektywy oraz presja wywierana na opinię publiczną i urzędników państwowych - mówi Macierewicz.

Szef zespołu parlamentarnego stwierdził również, że Platformę o panikę przyprawiają opinie prawników i naukowców. - Przypomnę, że wybitni prawnicy, tacy jak prof. Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk, czy prof. Żylicz, ekspert Millera (...) pod wpływem naukowych argumentów dostarczonych przez zespół parlamentarny oraz wykazania przez niego niekompetentnych działań komisji Millera zaczynają domagać się rzetelnej analizy nowych danych i ustaleń badawczych - mówi Macierewicz.

TLa/"Gazeta Polska Codziennie"
[fot.PAP/Radek Pietruszka]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook