Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Macierewicz: Tusk chce likwidacji Polski

21.11.2011

Plan Platformy Obywatelskiej, wspieranej przez Ruch Palikota i SLD to nic innego jak likwidacja polskiej suwerenności – mówi Antoni Macierewicz w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie".

Jak ocenia Pan expose premiera Donalda Tuska?

Na miano expose zasłużyło raczej wspaniałe i mądre przemówienie lidera opozycji, Jarosława Kaczyńskiego. Prawdziwym celem zdefiniowanym w wystąpieniu Donalda Tuska jest przystąpienie Polski do strefy euro, cel ten doprecyzował zresztą Leszek Miller z SLD a jego lewaccy rywale popędzają by zlikwidować państwo polskie jak najszybciej. Ratunek przed polskim patriotyzmem, prawicą i PiS-em polegać ma więc na tym, że będziemy częścią wielkich Niemiec, czy też Mitteleuropy, bo tak się w tej chwili kształtuje Unia Europejska. Plan Platformy Obywatelskiej, wspieranej przez Ruch Palikota i SLD to nic innego jak likwidacja polskiej suwerenności.

Czy nie obawia się Pan, że polityczno – medialny układ PO – PSL – SLD – Ruch Palikota, wspierany przez mainstreamowe media domyka się, a opozycja zostanie trwale zmarginalizowana?


Jest dokładnie odwrotnie. Wchodzimy w okres głębokich przemian i tarć w układzie rządzącym. Konflikt po drugiej stronie jest nieporównanie poważniejszy niż jakikolwiek spór na prawicy. Pierwszym sygnałem o wojnie wewnątrz establishmentu było powstanie formacji lewackiej (tzw. Ruch Palikowa), która jawnie i wprost deklaruje, że zależy jej na walce z patriotyzmem, polskością i wartościami chrześcijańskimi. Środowisko tej antyklerykalnej grupy będzie dążyć do tego, by zastąpić establishment PO.

W jaki sposób?

Antyklerykalny tygodnik będący organem Ruchu Palikota niedawno wprost uderzył w organ Platformy Obywatelskiej, jakim jest program znanej dziennikarki telewizji, która wylansowała Palikota. Był to wyraźny sygnał – my też mamy swoje teczki i kartoteki, lepsze niż wasze i nie zawahamy się ich użyć. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, oba środowiska – Platformy Obywatelskiej i Ruchu Palikota stoczą bój o miejsce w salonie.

Niezalezna.pl/"Gazeta Polska Codziennie"

[fot.premier.gov.pl]

Warto poczytać

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook