Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: To sprawa na Trybunał Stanu

18.09.2014

To sprawa na Trybunał Stanu – tak o aferze taśmowej mówił w TVP Info Antoni Macierewicz. W jego ocenie jest jasne, że „Sienkiewicz i Belka omawiali, jak złamać istotę ustroju RP”. Wiceprezes PiS tłumaczył dlaczego w tej sprawie powinna zostać powołana komisja śledcza.

„Nie może być takiej sytuacji, w której nie są osądzone czyny wymierzone w ustrój RP, wyborców i wolne wybory – fundament polskiego ustroju. Sienkiewicz i Belka omawiali, jak złamać istotę ustroju Rzeczypospolitej. Złamali konstytucję” – ocenił polityk.

Dodał, że prokuratura nie jest władna, by rzetelnie ocenić tę sytuację. „Prokuratura uznała, że nie jest właściwa do rozstrzygania deliktu konstytucyjnego” – ocenił wiceszef Prawa i Sprawiedliwości. „Do tego jest Trybunał Stanu. Komisja śledcza rozpatruje przestępstwa polegające na łamaniu konstytucji i wtedy występuje do Trybunału Stanu o ich osądzenie” – przekonywał.

W sprawie afery taśmowej PiS złożył projekt powołania komisji śledczej. Zgodnie z nim komisja miałaby się zająć zbadaniem działań służb specjalnych, policji oraz członków Rady Ministrów i osób im podległych odpowiedzialnych za nadzór i koordynację prac tych instytucji i organów w związku z ujawnieniem przez tygodnik „Wprost” w czerwcu 2014 roku procederu nagrywania urzędników, polityków oraz przedsiębiorców w restauracjach Sowa i Przyjaciele, Amber Room oraz Osteria w Warszawie.

ez,TVP Info
[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook