Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Szczyt NATO i ŚDM będą bezpieczne

17.03.2016

„W czasie szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży służby będą podlegały wspólnemu kierownictwu” — zadeklarował minister Antoni Macierewicz po komisji ds. służb specjalnych.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej podkreślił, że ustalenia są w fazie końcowej. „Wszystko wskazuje na to, że integracja poszczególnych służb i połączenie ich w jedno narzędzie, które ma skutecznie zabezpieczyć szczyt będzie precyzyjnie zrealizowane. Szczegółów nie mogę podawać - mam nadzieję, że zrozumiecie państwo, że najważniejszym elementem jest skuteczność działania” — zaznaczył. 

Minister obrony narodowej deklarował, że służby już rozpoczęły swoje działania - zarówno jeśli chodzi o przegląd bezpieczeństwa w zakresie terytorialnym, jak i personalnym. W pracy służb ma również pomóc wojsko. „Nie zmienimy struktury podziału służb wojskowych. One nadal będą w sensie formalnym oddzielne, ale wszystkie będą podlegały wspólnemu kierownictwu w związku z przygotowaniami tych dwóch wielkich wydarzeń” — dodawał. 

Macierewicz zapewnił, że zabezpieczenia będą skuteczne i nieodczuwalne przez mieszkańców. „Stadion jest tak położony, że można to tak wydzielić, by mieszkańcy nie odczuwali żadnych trudności. (…) Polska jest gospodarzem tego szczytu, ale nie we wszystkim jest decydentem. Na nas spadają wszystkie koszty i konsekwencje, działania organizacyjne” — podkreślił szef MON.

kk/wPolityce.pl

[fot.PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 2. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 3. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 4. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 5. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 6. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 7. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook