Jedynie prawda jest ciekawa

Macierewicz: Szczyt NATO i ŚDM będą bezpieczne

17.03.2016

„W czasie szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży służby będą podlegały wspólnemu kierownictwu” — zadeklarował minister Antoni Macierewicz po komisji ds. służb specjalnych.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej podkreślił, że ustalenia są w fazie końcowej. „Wszystko wskazuje na to, że integracja poszczególnych służb i połączenie ich w jedno narzędzie, które ma skutecznie zabezpieczyć szczyt będzie precyzyjnie zrealizowane. Szczegółów nie mogę podawać - mam nadzieję, że zrozumiecie państwo, że najważniejszym elementem jest skuteczność działania” — zaznaczył. 

Minister obrony narodowej deklarował, że służby już rozpoczęły swoje działania - zarówno jeśli chodzi o przegląd bezpieczeństwa w zakresie terytorialnym, jak i personalnym. W pracy służb ma również pomóc wojsko. „Nie zmienimy struktury podziału służb wojskowych. One nadal będą w sensie formalnym oddzielne, ale wszystkie będą podlegały wspólnemu kierownictwu w związku z przygotowaniami tych dwóch wielkich wydarzeń” — dodawał. 

Macierewicz zapewnił, że zabezpieczenia będą skuteczne i nieodczuwalne przez mieszkańców. „Stadion jest tak położony, że można to tak wydzielić, by mieszkańcy nie odczuwali żadnych trudności. (…) Polska jest gospodarzem tego szczytu, ale nie we wszystkim jest decydentem. Na nas spadają wszystkie koszty i konsekwencje, działania organizacyjne” — podkreślił szef MON.

kk/wPolityce.pl

[fot.PAP/Paweł Supernak]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook