Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Prezydent kłamie ws. aneksu WSI

26.03.2015

„To ucieczka od przyznania, że dobrze zna aneks oraz że ma obowiązek go opublikować”.

Antoni Macierewicz uznaje, że słowa prezydenta Bronisława Komorowskiego, który przekonywał kilka tygodni temu, że nie zna aneksu do raportu z WSI, są niewiarygodne. Ostatnio, w rozmowie z Radiem Zet, prezydent znów odpowiadał w tej sprawie wymijająco, wskazując, że to, czy czytał raport jest tajemnicą.

„Wydaje się oczywistym, że prezydent Komorowski musi znać treść aneksu, to jego obowiązek. Kłamstwem jest twierdzenie, że to, czy go czytał czy nie jest objęte tajemnicą państwową. To ucieczka od przyznania, że dobrze zna aneks oraz że ma obowiązek go opublikować” – mówił na antenie Telewizji Republika Antoni Macierewicz.

Prezydent był pytany przez sąd, czy zna treść aneksu WSI. Najpierw odpowiedział, że nie pamięta, a po godzinie przypomniał sobie, że jednak go czytał” – podkreślił polityk, odnosząc się do zeznań, jakie Bronisław Komorowski złożył w czasie procesu Wojciecha Sumlińskiego.

Antoni Macierewicz skomentował również twierdzenie Bronisława Komorowskiego, jakoby WSI były polskim wywiadem i kontrwywiadem, a ich likwidacja była zbrodnią i hańbą, pod którą on się nie podpisał i jest z tego powodu dumny. „Warto przedstawić prezydentowi Komorowskiemu definicję tych służb sformułowaną posła Konstantego Miodowicza – głównego eksperta PO ws. służb specjalnych. Stwierdził on, że WSI to służba, która kontynuuje tradycje kontyngentu politycznego KGB i GRU i powinno się nią straszyć w muzeum komunizmu” – zaznaczył.

Ciekawe, co mówiłby zmarły niedawno poseł PO, gdyby dziś słyszał, co prezydent Komorowski ma do powiedzenia na temat WSI...

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 2. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 3. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 4. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 5. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 6. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 7. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 8. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook