Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Prezydent kłamie ws. aneksu WSI

26.03.2015

„To ucieczka od przyznania, że dobrze zna aneks oraz że ma obowiązek go opublikować”.

Antoni Macierewicz uznaje, że słowa prezydenta Bronisława Komorowskiego, który przekonywał kilka tygodni temu, że nie zna aneksu do raportu z WSI, są niewiarygodne. Ostatnio, w rozmowie z Radiem Zet, prezydent znów odpowiadał w tej sprawie wymijająco, wskazując, że to, czy czytał raport jest tajemnicą.

„Wydaje się oczywistym, że prezydent Komorowski musi znać treść aneksu, to jego obowiązek. Kłamstwem jest twierdzenie, że to, czy go czytał czy nie jest objęte tajemnicą państwową. To ucieczka od przyznania, że dobrze zna aneks oraz że ma obowiązek go opublikować” – mówił na antenie Telewizji Republika Antoni Macierewicz.

Prezydent był pytany przez sąd, czy zna treść aneksu WSI. Najpierw odpowiedział, że nie pamięta, a po godzinie przypomniał sobie, że jednak go czytał” – podkreślił polityk, odnosząc się do zeznań, jakie Bronisław Komorowski złożył w czasie procesu Wojciecha Sumlińskiego.

Antoni Macierewicz skomentował również twierdzenie Bronisława Komorowskiego, jakoby WSI były polskim wywiadem i kontrwywiadem, a ich likwidacja była zbrodnią i hańbą, pod którą on się nie podpisał i jest z tego powodu dumny. „Warto przedstawić prezydentowi Komorowskiemu definicję tych służb sformułowaną posła Konstantego Miodowicza – głównego eksperta PO ws. służb specjalnych. Stwierdził on, że WSI to służba, która kontynuuje tradycje kontyngentu politycznego KGB i GRU i powinno się nią straszyć w muzeum komunizmu” – zaznaczył.

Ciekawe, co mówiłby zmarły niedawno poseł PO, gdyby dziś słyszał, co prezydent Komorowski ma do powiedzenia na temat WSI...

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook