Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Prezydent kłamie ws. aneksu WSI

26.03.2015

„To ucieczka od przyznania, że dobrze zna aneks oraz że ma obowiązek go opublikować”.

Antoni Macierewicz uznaje, że słowa prezydenta Bronisława Komorowskiego, który przekonywał kilka tygodni temu, że nie zna aneksu do raportu z WSI, są niewiarygodne. Ostatnio, w rozmowie z Radiem Zet, prezydent znów odpowiadał w tej sprawie wymijająco, wskazując, że to, czy czytał raport jest tajemnicą.

„Wydaje się oczywistym, że prezydent Komorowski musi znać treść aneksu, to jego obowiązek. Kłamstwem jest twierdzenie, że to, czy go czytał czy nie jest objęte tajemnicą państwową. To ucieczka od przyznania, że dobrze zna aneks oraz że ma obowiązek go opublikować” – mówił na antenie Telewizji Republika Antoni Macierewicz.

Prezydent był pytany przez sąd, czy zna treść aneksu WSI. Najpierw odpowiedział, że nie pamięta, a po godzinie przypomniał sobie, że jednak go czytał” – podkreślił polityk, odnosząc się do zeznań, jakie Bronisław Komorowski złożył w czasie procesu Wojciecha Sumlińskiego.

Antoni Macierewicz skomentował również twierdzenie Bronisława Komorowskiego, jakoby WSI były polskim wywiadem i kontrwywiadem, a ich likwidacja była zbrodnią i hańbą, pod którą on się nie podpisał i jest z tego powodu dumny. „Warto przedstawić prezydentowi Komorowskiemu definicję tych służb sformułowaną posła Konstantego Miodowicza – głównego eksperta PO ws. służb specjalnych. Stwierdził on, że WSI to służba, która kontynuuje tradycje kontyngentu politycznego KGB i GRU i powinno się nią straszyć w muzeum komunizmu” – zaznaczył.

Ciekawe, co mówiłby zmarły niedawno poseł PO, gdyby dziś słyszał, co prezydent Komorowski ma do powiedzenia na temat WSI...

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 2. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 3. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 4. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 5. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 6. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 7. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook