Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz pozywa Blumsztajna! Odpowie za słowa o "teczkach"

22.01.2018
MacierewiczBlumsztajn
Macierewicz pozywa Blumsztajna! Odpowie za słowa o "teczkach"

- Wszystkie wzloty polityczne Macierewicza się kończyły na tym że on wyciągał teczki i lądował z nimi w wychodku - powiedział Seweryn Blumsztajn. Antoni Macierewicz zapowiedział już pozew w tej sprawie.

- W związku z oszczerczą wypowiedzią Seweryna Blumsztajna, kieruję sprawę na drogę sądową - napisał w niedzielę były szef MON.

Chodzi o wypowiedź redaktora "Gazety Wyborczej" z niedzielnego odcinka "Loży Prasowej" w TVN 24. - Myślę że tak radykalne zwolnienia są reakcją nie tylko na sytuację w tym resorcie, ale na to że Macierewicz złamał pewne tabu, wyciągnął teczki na Morawieckich. Ja zresztą czekałem na to, bo wszystkie wzloty polityczne Macierewicza się kończyły na tym że on wyciągał teczki i lądował z nimi w wychodku - powiedział Seweryn Blumsztajn. - A skąd Pan wie, że wyciągał teczki - zapytał Paweł Lisicki z Do Rzeczy. - Tak pisze Gazeta Wyborcza - odpowiedział Blumsztajn. - Gazeta napisała dosłownie, że grano teczkami, Pan rozumiem twierdzi że to Macierewicz nimi grał - odpowiedział Lisicki. 

-  Grano teczkami w obronie Macierewicza, w obronie przed dymisją, oczywiście Macierewicz nie miał z tym nic wspólnego, na pewno - ironizował Blumsztajn. - Zostało złamane tabu w tej ekipie, że się wyciąga teczki, ale zawsze tak z Antonim było. Myślę że radykalizm tych posunięć personalnych jest związany z tym że próbuje się wyczyścić jego ludzi po tym co się stało i ze wściekłością premiera - dodał redaktor GW.


kh
Fot: PAP/wikicommons

Warto poczytać

 1. 20.04.2018

  "Tu ma Pan swoją daninę". Kukiz atakuje Morawieckiego

 2. Berlinwiki 20.04.2018

  Nadchodzi ocieplenie na linii Polska-Niemcy? "Mamy podobne poglądy"

  Polska i Niemcy maja podobne poglądy na zagrożenia za strony Rosji, reformę struktury dowódczej NATO i rolę UE w sprawach bezpieczeństwa - powiedział szef BBN Paweł Soloch, który w piątek wrócił z rozmów w Berlinie

 3. PomnikACwiki 20.04.2018

  Postkomuna w praktyce. Represjonowani w PRL skazani za zamalowanie sierpa i młota!

  Byli olsztyńscy opozycjoniści muszą zapłacić za usunięcie z Pomnika Wdzięczności farby, którą pomalowali symbole sierpa i młota - uznał w piątek sąd rejonowy w Olsztynie. O zwrot kosztów oczyszczenia monumentu pozostającego w rejestrze zabytków wystąpiła gmina

 4. Cieleckasmolensk 20.04.2018

  Cielecka śmieszkuje pod pomnikiem smoleńskim. Jak nisko trzeba upaść, by coś takiego robić?

  - Mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Polak. To mógł być Francuz albo Amerykanin, ale nie Polak - tak mówiła niedawno o swoim mężu Magdalena Cielecka. Teraz aktorka drwi z ofiar poległych w katastrofie smoleńskiej. Krótko mówiąc, dno i metry mułu

 5. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

 6. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 7. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook