Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz pozywa Blumsztajna! Odpowie za słowa o "teczkach"

22.01.2018
MacierewiczBlumsztajn
Macierewicz pozywa Blumsztajna! Odpowie za słowa o "teczkach"

- Wszystkie wzloty polityczne Macierewicza się kończyły na tym że on wyciągał teczki i lądował z nimi w wychodku - powiedział Seweryn Blumsztajn. Antoni Macierewicz zapowiedział już pozew w tej sprawie.

- W związku z oszczerczą wypowiedzią Seweryna Blumsztajna, kieruję sprawę na drogę sądową - napisał w niedzielę były szef MON.

Chodzi o wypowiedź redaktora "Gazety Wyborczej" z niedzielnego odcinka "Loży Prasowej" w TVN 24. - Myślę że tak radykalne zwolnienia są reakcją nie tylko na sytuację w tym resorcie, ale na to że Macierewicz złamał pewne tabu, wyciągnął teczki na Morawieckich. Ja zresztą czekałem na to, bo wszystkie wzloty polityczne Macierewicza się kończyły na tym że on wyciągał teczki i lądował z nimi w wychodku - powiedział Seweryn Blumsztajn. - A skąd Pan wie, że wyciągał teczki - zapytał Paweł Lisicki z Do Rzeczy. - Tak pisze Gazeta Wyborcza - odpowiedział Blumsztajn. - Gazeta napisała dosłownie, że grano teczkami, Pan rozumiem twierdzi że to Macierewicz nimi grał - odpowiedział Lisicki. 

-  Grano teczkami w obronie Macierewicza, w obronie przed dymisją, oczywiście Macierewicz nie miał z tym nic wspólnego, na pewno - ironizował Blumsztajn. - Zostało złamane tabu w tej ekipie, że się wyciąga teczki, ale zawsze tak z Antonim było. Myślę że radykalizm tych posunięć personalnych jest związany z tym że próbuje się wyczyścić jego ludzi po tym co się stało i ze wściekłością premiera - dodał redaktor GW.


kh
Fot: PAP/wikicommons

Warto poczytać

 1. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 2. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 3. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 4. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 5. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 6. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 7. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 8. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook